MK sēdes protokollēmuma projekts

24-TA-1844
1.
Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.
2.
Ekonomikas ministrijai veikt grozījumus Ministru kabineta 2012. gada 11. decembra noteikumos Nr. 857 “Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras nolikums” (turpmāk - grozījumi), lai noteiktu Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par kompetento iestādi (vienotais kontaktpunkts) atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2023/1781 (2023. gada 13. septembris), ar ko izveido pasākumu sistēmu Eiropas pusvadītāju ekosistēmas stiprināšanai un groza Regulu (ES) 2021/694, 31. pantam. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra kompetentās iestādes funkcijas izpildi nodrošināt pēc grozījumu stāšanās spēkā un tai piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.
3.
Eiropas Savienības kopuzņēmuma “Mikroshēmas” nacionālā mikroshēmu kompetences centra izveidei Latvijā projekta apstiprināšanas gadījumā atļaut Izglītības un zinātnes ministrijai uzņemties papildu valsts budžeta ilgtermiņa saistības Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta programmas 70.00.00 “Citu Eiropas Savienības politiku instrumentu projektu un pasākumu īstenošana” apakšprogrammas 70.06.00 “Dalība Eiropas Savienības pētniecības un tehnoloģiju attīstības programmās” ietvaros, ne vairāk kā 744 704 euro apmērā gadā, četru gadu periodā sākot no 2025. gada.
4.
Izglītības un zinātnes ministrei parakstīt vēstuli par nacionālā publiskā līdzfinansējuma nodrošināšanu ne vairāk kā 744 704 euro gadā četru gadu periodam sākot no 2025. gada Eiropas Savienības kopuzņēmuma “Mikroshēmas” nacionālā mikroshēmu kompetences centra izveidei Latvijā četru gadu periodā no projektu apstiprināšanas brīža šādām valsts zinātniskajām institūcijām – atvasinātām publiskām personām:
4.1.
Rīgas Tehniskā universitāte;
4.2.
Elektronikas un datorzinātņu institūts;
4.3.
Latvijas Universitāte;
4.4.
Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts.
5.
Pieņemt zināšanai, ka Izglītības un zinātnes ministrija par 4. punktā norādīto parakstīto vēstuli informēs Rīgas Tehnisko universitāti, Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Latvijas Universitāti un Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu, nosakot Rīgas Tehnisko universitāti par koordinējošo institūciju Eiropas Savienības kopuzņēmuma “Mikroshēmas” nacionālā mikroshēmu kompetences centra projektā ar kopējo 4. punktā minētajām valsts zinātniskajām institūcijām – atvasinātām publiskām paredzēto finansējumu, pamatojoties uz pozitīvu Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas atbalsta vēstuli.
6.
Lai nodrošinātu šī protokollēmuma 4. punktā minēto nacionālo publisko līdzfinansējumu ne vairāk kā 744 704 euro apmērā gadā Izglītības un zinātnes ministrijai normatīvajos aktos noteiktā kārtībā iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumu finansējuma pārdalei no valsts budžeta 74. resora “Gadskārtējā valsts budžeta izpildes procesā pārdalāmais finansējums” programmas 80.00.00 “Nesadalītais finansējums Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai” uz Izglītības un zinātnes ministrijas valsts budžeta apakšprogrammu 70.06.00 “Dalība Eiropas Savienības pētniecības un tehnoloģiju attīstības programmās”.
7.
Eiropas Savienības kopuzņēmuma “Mikroshēmas” nacionālā mikroshēmu kompetences centra izveidei Latvijā projekta apstiprināšanas gadījumā ar nacionālo publisko līdzfinansējumu ne vairāk kā 744 704 euro gadā četru gadu periodā sākot no 2025. gada, Izglītības un zinātnes ministrijai sagatavot un izglītības un zinātnes ministram līdz 2024. gada 1. decembrim iesniegt Ministru kabinetā attiecīgus grozījumus Ministru kabineta 2015. gada 26. maija noteikumos Nr. 259 “Atbalsta piešķiršanas kārtība dalībai starptautiskās sadarbības programmās pētniecības un tehnoloģiju jomā”.
8.
Izglītības un zinātnes ministrijai plānot Latvijas partneru dalību vismaz četros Eiropas Savienības kopuzņēmuma “Mikroshēmas” projektu konkursos gadā, plānojot nacionālo līdzfinansējumu sekmīgiem projektiem 1 200 000 euro apmērā gadā, sākot no 2024. gada konkursiem, līdzfinansējumu piešķirot atbilstoši Ministru kabineta 2015. gada 26. maija noteikumiem Nr. 259 “Atbalsta piešķiršanas kārtība dalībai starptautiskās sadarbības programmās pētniecības un tehnoloģiju jomā” noteiktajam. Nacionālais līdzfinansējums projektu īstenošanai tiks nodrošināts Izglītības un zinātnes ministrijas esošo valsts budžeta līdzekļu ietvaros.
9.
Eiropas Savienības kopuzņēmuma “Mikroshēmas” nacionālā mikroshēmu kompetences centra Latvijā projekta apstiprināšanas un īstenošanas gadījumā Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar Ekonomikas ministriju sagatavot un izglītības un zinātnes ministram līdz 2029. gada 1. jūnijam iesniegt Ministru kabinetā informatīvo ziņojumu par Eiropas Savienības kopuzņēmuma “Mikroshēmas” nacionālā mikroshēmu kompetences centra darbības rezultātiem un turpmākās darbības mērķiem Latvijā.