MK sēdes protokollēmuma projekts

22-TA-194
Informatīvais ziņojums "Informatīvais ziņojums "Par publisko iepirkumu centralizāciju""
1.
Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.
2.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (Valsts reģionālās attīstības aģentūrai) aktualizēt elektronisko iepirkumu sistēmā pieejamos preču un pakalpojumu katalogus un sadarbībā ar Finanšu ministriju un Iepirkumu uzraudzības biroju izstrādāt un iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā grozījumus normatīvajos aktos, kas nosaka obligāti centralizēti iepērkamās preču un pakalpojumu grupas, t.sk. kopīgi ar Satiksmes ministriju izvērtēt telekomunikāciju ierīču un pakalpojumu centralizētu iepirkumu.
3.
Pildot Valsts sekretāru 2018.gada 13.decembra sanāksmes protokollēmuma (prot. Nr.49 36.§) 7.2. un 7.3.apakšpunktā dotos uzdevumus, līdz 2022. gada 31.decembrim Aizsardzības ministrijai (resoram) nodrošināt centralizēta degvielas iepirkuma pabeigšanu, Izglītības un zinātnes ministrijai, Veselības ministrijai, Zemkopības ministrijai, augstskolām un zinātniskajiem institūtiem nodrošināt centralizēta laboratorijas materiālu, reaģentu un ķimikāliju iepirkuma pabeigšanu.
4.
Valsts kancelejai un ministrijām nodrošināt, ka tiek centralizēti autotransporta līdzekļu iegādes un transporta pakalpojumu iepirkumi to un to padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu vajadzībām.
5.
Pieņemt zināšanai, ka atbilstoši Ministru kabineta 2020.gada 28.janvāra sēdes protokollēmuma (prot. Nr.4 28.§) 4.punktam Valsts kancelejai un ministrijām ir jānodrošina, ka tās un to padotībā esošās valsts pārvaldes iestādes elektroenerģijas iegādi līdz 2023.gada 31.decembrim veic valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi” kā centralizētā iepirkuma institūcijas izveidotās dinamiskās iepirkumu sistēmas ietvaros elektronisko iepirkumu sistēmā, izņemot gadījumus, kad tas nav lietderīgi, kā arī, ja tām elektroenerģiju nodrošina nekustamā īpašuma iznomātājs vai pārvaldītājs.
6.
Pēc Ministru kabineta 2020.gada 28.janvāra sēdes protokollēmuma (prot. Nr.4 28.§) 7.punktā noteiktā izvērtējuma izskatīšanas Ministru kabinetā Ekonomikas ministrijai nodrošināt centralizētu elektroenerģijas iepirkumu turpmāku organizēšanu Valsts kancelejas, ministriju un to padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu vajadzībām sākot ar 2024.gadu.
7.
Ekonomikas ministrijai līdz 2023.gada 31.decembrim veikt un iesniegt Finanšu ministrijai (Iepirkumu uzraudzības birojam) izvērtējumu par iespēju veikt centralizētu dabasgāzes iepirkumu Valsts kancelejas, ministriju un to padotībā esošo valsts pārvaldes iestāžu vajadzībām.
8.
Aizsardzības ministrijai, Izglītības un zinātnes ministrijai, Veselības ministrijai, Zemkopības ministrijai par šī protokollēmuma 3.punktā, un ministrijām par šī protokollēmuma 4.punktā minēto centralizēto iepirkumu īstenošanas gaitu līdz kārtējā gada 31.decembrim sniegt informāciju Finanšu ministrijai (Iepirkumu uzraudzības birojam).
9.
Pieņemt zināšanai, ka, pildot Ministru kabineta 2019.gada 9.aprīļa sēdes protokolēmuma (prot. Nr.18 41.§) 3.punktā doto uzdevumu Iepirkumu uzraudzības birojs sadarbībā ar ministrijām un Valsts reģionālās attīstības aģentūru pēc centralizēto iepirkumu izmēģinājuma projektu pabeigšanas, tajā skaitā arī par šī protokollēmuma 4. un 7.punktā minēto, veiks rezultātu apkopojumu un iesniegs diskusijai Valsts sekretāru sanāksmē.
10.
Valsts kancelejai un ministrijām informēt citas ministrijas par iespējām pievienoties arī citiem iepirkumiem ar vispārīgām vienošanām vai kopīgiem iepirkumiem, ko plānots izsludināt 2022.gadā vai 2023.gadā. Valsts kancelejai, ministrijām un to padotībā esošām valsts pārvaldes iestādēm kur vien iespējams, izmantot iespēju pievienoties iepirkumiem ar vispārīgām vienošanām vai kopīgiem iepirkumiem.
11.
Aicināt pašvaldības izvērtēt iespēju plānot un organizēt centralizētus iepirkumus pašvaldību iestāžu vajadzībām vismaz tādās preču un pakalpojumu grupās kā autotransporta līdzekļu iegāde un transporta pakalpojumi, elektroenerģija, degviela, dabasgāze, pasta un kurjeru pakalpojumi, izņemot gadījumus, kad iepirkumam nav pārrobežu interese vai minēto preci vai pakalpojumu var nodrošināt vietējie ražotāji, vai ja centralizēti veikts iepirkums nav uzskatāms par efektīvu attiecīgajā gadījumā.
12.
Pieņemt zināšanai, ka Iepirkumu uzraudzības birojs ir izstrādājis un īstenos Iepirkumu veicēju profesionalizācijas stratēģiju 2022.-2024.gadam.