MK sēdes protokollēmuma projekts

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 27. aprīlī plkst. 00.00 (naktī no 26. uz 27. aprīli) uzsāks eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu un tā ilgs aptuveni diennakti. Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī būs ierobežota eParaksta rīku darbība, bet pēc darbības atsākšanas visiem eParaksts mobile lietotājiem būs jāizveido jauna eParaksta parole. Tā kā darbu laikā nebūs pieejami eParaksta pakalpojumi, aicinām ieplānot veikt darbības sistēmās un dokumentu parakstīšanu savlaicīgi, jo 27. aprīlī organizācijas sistēmās e-Identitātes apliecināšana un parakstīšana nebūs iespējama. Vairāk informācijas eparaksts.lv portālā.
22-TA-3192
Plāna projekts "Valsts pārvaldes modernizācijas plāns 2023.-2027. gadam"
1.
Pieņemt iesniegto rīkojuma projektu.
2.
Valsts kancelejai sagatavot rīkojuma projektu parakstīšanai.
3.
Atzīt Ministru kabineta 2021. gada 27. maija sēdes protokollēmuma (prot. Nr. 44  30. §) "Informatīvais ziņojums "Par ietekmes izvērtēšanas sistēmas pilnveidi""  2. punktā ietverto uzdevumu par aktualitāti zaudējušu.
4.
Pieņemt zināšanai, ka Valsts pārvaldes modernizācijas plāna 2023.-2027. gadam ieviešanai nepieciešams izveidot uz nenoteiktu laiku četras jaunas amata vietas Iekšlietu ministrijas resoram (Krīzes vadības centrs) un četras jaunas amata vietas Valsts kancelejai valdības centra stiprināšanai.  
5.
Valsts kancelejai, izstrādājot konceptuālo ziņojumu "Par vienotā pakalpojumu centra izveidi valsts pārvaldē", precizēt tiešās valsts pārvaldes nodarbināto īpatsvaru, kas saņem Vienotā pakalpojumu centra pakalpojumus līdz 2027. gadam, ņemot vērā veikto izpēti attiecībā uz resoru straujāku pāreju uz centralizētu modeli.
6.
Valsts kancelejai sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izstrādāt un līdz 2023. gada 15. oktobrim noteiktā kārtībā iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus Plānā noteikto pasākumu papildināšanai, lai:
6.1.
nodrošinātu vienotu, datos balstītu pieeju nozaru politikas plānošanai reģionālā līmenī, tai skaitā, apzinot ikviena reģiona vajadzības;
6.2.
ieviestu vienotu pieeju valsts pakalpojumu pieejamībai, vienotas pakalpojumu pārvaldības sistēmas ieviešanu, kā arī ieviestu digitālās transformācijas atbalsta kompetenču centrus.