Loading [MathJax]/extensions/tex2jax.js

Likumprojekts (grozījumi)

PAZIŅOJUMS:
Nākamā kārtējā Valsts sekretāru sanāksme plānota š.g. 10.aprīlī
24-TA-2510
Grozījumi Noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas izpildes likumā
Izdarīt Noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas izpildes likumā (Latvijas Vēstnesis, 2017, 132. nr.) šādus grozījumus:
1.
Papildināt 1. pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:
"(3) Šajā likumā noteiktajā kārtībā izpilda arī tiesas nolēmumu vai prokurora lēmumu par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, ja noziedzīgi iegūtā manta ir sajaukta ar legāli iegūtiem līdzekļiem (turpmāk – mantas konfiskācija noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā)."
2.
Papildināt likumu ar 1.1 pantu šādā redakcijā:
"1.1 pants. Likumā lietotie termini
Likumā ir lietoti šādi termini:
1)  parādnieks – persona, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess vai kas ir notiesāta un kuras manta atzīta par noziedzīgi iegūtu un konfiscēta vai konfiscēta noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā;
2)  kriminālprocesā aizskartais mantas īpašnieks – persona, kas nav parādnieks, bet kuras manta konfiscēta noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā;
3)  nodrošinātais kreditors – persona, kuras prasījuma nodrošināšanai mantai, kas konfiscēta noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, reģistrēta ķīla;
4)  piedzinējs – kriminālprocesā aizskartais mantas īpašnieks, nodrošinātais kreditors vai persona, kas zvērinātam tiesu izpildītājam iesniegusi izpildei izpildu dokumentu par piedziņu no parādnieka."
3.
Papildināt 2. pantu pēc vārdiem "Pamats mantas konfiskācijas" ar vārdiem "un mantas konfiskācijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā".
4.
Izteikt 3. pantu šādā redakcijā:
"3. pants. Nolēmuma par mantas konfiskāciju izpildes noilgums
Nolēmuma par mantas konfiskāciju izpildei nav noilguma."
5.
Papildināt 4. panta ceturto daļu pēc vārda "parādnieka" ar vārdiem "vai kriminālprocesā aizskartā mantas īpašnieka" un pēc vārdiem "nāve, rīcībspējas ierobežošana," ar vārdiem "fiziskās personas atbrīvošanas no parādsaistībām process" un pēc vārdiem "vai parādnieka" ar vārdiem "vai kriminālprocesā aizskartā mantas īpašnieka".
6.
Papildināt 5. pantu pēc vārdiem "Mantas konfiskācijas" ar vārdiem "un mantas konfiskācijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā".
7.
Papildināt 6. pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:
"(3) Ja izpildei iesniegts izpildu dokuments par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā un piedzinējs šā panta pirmajā daļā norādītajos gadījumos lūdz turpināt nolēmuma izpildi, iemaksājot zvērināta tiesu izpildītāja norādītos sprieduma izpildes izdevumus, zvērināts tiesu izpildītājs mantas konfiskācijas izpildes subjekta maiņu neveic."
8.
Izteikt 7. pantu šādā redakcijā:
"Šajā likumā minētos dokumentus personai piegādā Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā. Ja dokumentus nosūtīt elektroniski nav iespējams, tos nosūta ar vienkāršu pasta sūtījumu, bet šā likuma 26. panta pirmajā daļā, 29. panta pirmajā daļā un 32. panta trešajā daļā noteiktos nosūtāmos dokumentus, kā arī Civilprocesa likumā noteiktos dokumentus, ciktāl tādi nosūtāmi, izpildot mantas konfiskāciju, – ierakstītā pasta sūtījumā."
9.
8. pantā:
papildināt pirmo daļu pēc vārdiem "konfiscētās mantas esību" ar vārdiem "ja nepieciešams, apskatot to dabā";
izslēgt trešajā daļā vārdus "ar pasta sūtījumu".
10.
Papildināt 11. panta trešo daļu pēc vārdiem "nosūtīja izpildei" ar vārdiem "bet lietā par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā – arī piedzinējam".
11.
Papildināt 12. pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:
"(3) Izpildot nolēmumu par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, piedzinējam, kurš nosolījis, iegādājies bez izsoles vai paturējis pēc nenotikušas izsoles konfiscēto kustamo mantu vai nekustamo īpašumu, atļauts ieskaitīt pirkuma summā savu prasījumu nodrošinātajā vai izpildu dokumentā norādītajā apmērā, bet, ja pircējs ir kriminālprocesā aizskartais mantas īpašnieks, - to summu, kāda viņam saskaņā ar zvērināta tiesu izpildītāja aprēķinu pienāktos no mantas pārdošanā iegūtajiem līdzekļiem. Ja ar pārdošanā saņemto summu nepietiek visu prasījumu apmierināšanai, piedzinējs var ieskaitīt pirkuma cenā savu prasījumu tikai tās summas apmērā, kāda viņam saskaņā ar aprēķinu pienākas."
12.
13. pantā:
papildināt pirmo daļu pēc vārdiem "(turpmāk — ieguvējs)" ar vārdiem "izņemot, ja ieguvējs ir kriminālprocesā aizskartais mantas īpašnieks";
izslēgt otro daļu;
izteikt trešo daļu šādā redakcijā:
"(3) Uz konfiscēto mantu reģistrētās parādsaistības, apgrūtinājumi un aizlieguma atzīmes nav šķērslis konfiskācijas izpildei. Trešās personas, kuru tiesības ir aizskartas ar mantas konfiskāciju, var vērsties tiesā vispārējā kārtībā pret personu, kuras manta tiek pakļauta konfiskācijas izpildei, bet nevar pretendēt uz konfiscēto mantu vai naudu, kas iegūta, veicot konfiskācijas izpildi, izņemot šā likuma 44.1 panta pirmās daļas 3. punktā minēto naudas līdzekļu atlikumu."
13.
Papildināt likumu ar 13.1 pantu šādā redakcijā:
"13.1 pants. Tiesības saņemt ziņas

Tiesības saņemt ziņas un iepazīties ar izpildu lietas dokumentiem ir parādniekam un cietušajam, bet lietā par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā – arī piedzinējam."
14.
Papildināt 14. pantu pēc vārdiem "var pārsūdzēt" ar vārdiem "cietušais, piedzinējs un izsoles dalībnieki".
15.
Izteikt 16. panta otro daļu šādā redakcijā:
"(2) Kustamās mantas aprakstīšanu, fotofiksāciju un novērtēšanu (apķīlāšanu) veic Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā, ciktāl šajā likumā nav noteikts citādi."
16.
Izslēgt 17. pantu.
17.
Izslēgt 18. pantu.
18.
19. pantā:
izteikt otro daļu šādā redakcijā:
"(2) Mantu nevar nodot glabāšanā parādniekam.";
izslēgt septītās daļas 1. punktu.
19.
20. pantā:
izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:
"(1) Kapitālsabiedrības pamatkapitāla daļu vai akciju, kooperatīvās sabiedrības paju un finanšu instrumentu apķīlāšanu un pārdošanu zvērināts tiesu izpildītājs veic Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā, ciktāl šajā likumā nav noteikts citādi.";
izslēgt otro, trešo, ceturto, piekto, sesto, septīto un astoto daļu.
20.
Izteikt 21. panta pirmo daļu šādā redakcijā:
"(1) Zvērināts tiesu izpildītājs pēc saviem ieskatiem mantu pārdod izsolē vai pārdod bez izsoles šajā likumā noteiktajā kārtībā."
21.
Izslēgt 22. pantu.
22.
23. pantā:
papildināt trešo daļu pēc vārdiem "par izsoli paziņo cietušajam" ar vārdiem "un piedzinējam";
izslēgt otro, ceturto un piekto daļu.
23.
24. pantā:
aizstāt vārdus "šā likuma 17. panta sestajā daļā minēto" ar vārdu "mantas";
papildināt pēc vārda "novērtēšanu" ar vārdu "un";
izslēgt vārdus "un kriminālprocesā, kura ietvaros pieņemtais nolēmums par mantas konfiskāciju tiek izpildīts, par aizdomās turēto atzītajai personai, apsūdzētajam vai notiesātajam".
24.
Izteikt 25. pantu šādā redakcijā:
"25. pants. Nenotikusi izsole
(1) Zvērināts tiesu izpildītājs kustamas mantas izsoli atzīst par nenotikušu, ja:
1) izsolei nav autorizēts neviens izsoles dalībnieks;
2) neviens no dalībniekiem, kas autorizēti izsolei, nepārsola sākumcenu;
3) nosolītājs noteiktā termiņā nesamaksā visu summu, kas no viņa pienākas;
4) izsoles norises laikā, izņemot Civilprocesa likuma 587. panta ceturtajā daļā minēto gadījumu, vai 24 stundu laikā pēc izsoles noslēguma saņemts elektronisko izsoļu vietnes drošības pārvaldnieka paziņojums par būtiskiem tehniskiem traucējumiem, kas var ietekmēt izsoles rezultātu, vai par sistēmas drošības pārkāpumu.

(2) Par to, ka izsole atzīta par nenotikušu, šā panta pirmās daļas 1. vai 2.  punktā minētajā gadījumā zvērināts tiesu izpildītājs sastāda aktu un paziņo cietušajam, bet, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, arī piedzinējam. Dalībniekiem, kas autorizēti dalībai izsolē, paziņojumu nosūta, izmantojot elektronisko izsoļu vietni.

(3) Par to, ka izsole atzīta par nenotikušu, šā panta pirmās daļas 3. punktā minētajā gadījumā zvērināts tiesu izpildītājs sastāda aktu un paziņo nosolītājam, un cietušajam, bet, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, – arī piedzinējam.

(4) Ja šā panta pirmās daļas 4. punktā minētais paziņojums saņemts izsoles norises laikā, zvērināts tiesu izpildītājs pārtrauc izsoli un ievieto par to paziņojumu elektronisko izsoļu vietnē.

(5) Par to, ka izsole atzīta par nenotikušu, šā panta pirmās daļas 4. punktā minētajā gadījumā zvērināts tiesu izpildītājs sastāda aktu un paziņo cietušajam, bet, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, – arī piedzinējam. Dalībniekiem, kas autorizēti dalībai izsolē, paziņojumu nosūta, izmantojot elektronisko izsoļu vietni.

(6) Šā panta pirmās daļas 3.  punktā minētajā gadījumā iemaksāto nodrošinājumu neatmaksā, bet pievieno kopējai par mantu saņemtajai summai. Iemaksātais nodrošinājums pievienojams kopējai summai arī tad, ja tiek konstatēts, ka nosolītājam nebija tiesību piedalīties izsolē, un tad, ja pēdējais pārsolītais solītājs nav paziņojis par mantas paturēšanu sev par savu augstāko solīto cenu vai ir atteicies to paturēt."
25.
Papildināt likumu ar 25.1 pantu šādā redakcijā:
"25.1 Nenotikušas izsoles sekas un otrā izsole
(1) Ja izsole atzīta par nenotikušu šā likuma 25.  panta pirmās daļas 1. vai 2.  punktā minētajā gadījumā, zvērināts tiesu izpildītājs  uzaicina cietušo, bet, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, – arī piedzinēju, paturēt mantu sev par nenotikušās izsoles sākumcenu. Cietušajam un piedzinējam ir tiesības 14 dienu laikā no zvērināta tiesu izpildītāja uzaicinājuma nosūtīšanas dienas paziņot zvērinātam tiesu izpildītājam par mantas paturēšanu sev par nenotikušās izsoles sākumcenu.

(2) Ja vairākas personas vēlas paturēt mantu sev par nenotikušās izsoles sākumcenu, starp šīm personām rīkojama izsole. Solīšana sākas no nenotikušās izsoles sākumcenas. Par izsoles laiku un vietu zvērināts tiesu izpildītājs rakstveidā paziņo personām septiņas dienas iepriekš. Uzaicinātās personas neierašanās uz izsoli tiek uzskatīta par tās atteikšanos no tiesībām paturēt mantu sev. Ja uz izsoli ierodas viens izsoles dalībnieks, viņš var paturēt mantu sev par izsoles sākumcenu bez solīšanas.

(3) Ja neviens pieteikums par mantas paturēšanu sev nav saņemts, zvērināts tiesu izpildītājs var rīkot otro izsoli, pārdot mantu bez izsoles vai nodot to Valsts ieņēmumu dienestam. Otro izsoli izziņo, ievērojot pirmās izsoles noteikumus, bet solīšana kustamās mantas otrajā izsolē tiek uzsākta no summas, kas atbilst 75 procentiem no pirmās izsoles sākumcenas.

(4) Ja izsole atzīta par nenotikušu šā likuma 25. panta pirmās daļas 3. punktā minētajā gadījumā, zvērināts tiesu izpildītājs uzaicina pēdējo pārsolīto solītāju paturēt mantu par viņa solīto augstāko cenu. Pēdējam pārsolītajam solītājam ir tiesības 14 dienu laikā no zvērināta tiesu izpildītāja uzaicinājuma nosūtīšanas dienas paziņot zvērinātam tiesu izpildītājam par mantas paturēšanu sev par viņa solīto augstāko cenu. Ja pēdējais pārsolītais solītājs likumā noteiktajā termiņā nav paziņojis par mantas paturēšanu sev vai atteicies paturēt mantu, zvērināts tiesu izpildītājs nekavējoties izsludina atkārtotu pirmo izsoli.

(5) Persona, kura patur mantu sev, samaksu veic un mantu saņem Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā."
26.
26. pantā:
izslēgt pirmajā daļā vārdus "kā arī šajā likumā īpaši norādītajos gadījumos";
izteikt pirmās daļas pēdējo teikumu šādā redakcijā:
"Lēmumu nosūta cietušajam, bet, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, – arī piedzinējam, kuri to var pārsūdzēt Civilprocesa likuma 632. pantā noteiktajā kārtībā.";
aizstāt ceturtajā daļā vārdus "citā šajā nodaļā paredzētajā veidā" ar vārdu "izsolē".
27.
Papildināt 27. panta trešo daļu pēc vārdiem "rīko atkārtotu izsoli" ar vārdiem "pēc tās izsoles noteikumiem, kura atzīta par spēkā neesošu".
28.
Izslēgt 28. panta pirmo un otro daļu.
29.
29. pantā:
aizstāt pirmajā daļā vārdus "ierakstītā sūtījumā nosūta paziņojumu" ar vārdiem "paziņo cietušajam, bet, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, – arī piedzinējam";
papildināt pirmo daļu ar teikumu šādā redakcijā:
"Paziņojumā norāda ziņas par izpildāmo nolēmumu, tostarp, noziedzīgi iegūto līdzekļu apmēru, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā."
 
papildināt otrās daļas 2. punktu pēc vārdiem "taksācijas gadam" ar vārdiem  "izņemot gadījumus, kad izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā".
30.
Izteikt 30. pantu šādā redakcijā:
"(1) Nekustamo īpašumu apraksta pēc piedzinēja lūguma vai tad, ja to par nepieciešamu atzīst zvērināts tiesu izpildītājs.

(2) Nekustamo īpašumu novērtē sertificēts nekustamā īpašuma vērtētājs, nosakot nekustamā īpašuma piespiedu pārdošanas vērtību. Par novērtējumu paziņo cietušajam, bet, izpildot nolēmumu par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, – arī piedzinējam. Cietušais un piedzinējs var lūgt atkārtotu nekustamā īpašuma novērtēšanu Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā un termiņā."
31.
31. pantā:
papildināt otro daļu pēc vārdiem "izņemot gadījumu, kad viņš ir" ar vārdiem "kriminālprocesā aizskartais mantas īpašnieks";
izslēgt vārdus "aizdomās turētā, apsūdzētā vai notiesātā".
32.
32. pantā:
izslēgt otro daļu;
izteikt trešo daļu šādā redakcijā:
"(3) Vienlaikus ar nekustamā īpašuma izsoles sludinājuma nosūtīšanu publicēšanai oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" zvērināts tiesu izpildītājs paziņo par izsoli cietušajam, nekustamā īpašuma kopīpašniekam, ja tāds ir (izņemot tādas dzīvojamās mājas kopīpašniekus, kura nav sadalīta dzīvokļu īpašumos, kā arī garāžu un zemes zem daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašniekus), un, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, – arī piedzinējam.".
33.
Izslēgt 34. pantā vārdus "kā arī pirkt nekustamo īpašumu bez izsoles" un "un kriminālprocesā, kura ietvaros pieņemtais nolēmums par mantas konfiskāciju tiek izpildīts, par aizdomās turēto atzītajai personai, apsūdzētajam vai notiesātajam".
34.
35. pantā:
papildināt pirmo daļu pēc vārdiem "izsoles sekas" ar vārdiem "tai skaitā rīcību ar izsoles dalībnieku iemaksāto nodrošinājumu";
izslēgt otro daļu.
35.
37. pantā:
izteikt pirmās daļas 4. punktu šādā redakcijā:
"4) izsoles norises laikā, izņemot Civilprocesa likuma 608. panta ceturtajā daļā minēto gadījumu, vai 24 stundu laikā pēc izsoles noslēguma saņemts elektronisko izsoļu vietnes drošības pārvaldnieka paziņojums par būtiskiem tehniskiem traucējumiem, kas var ietekmēt izsoles rezultātu.";
izteikt otro un trešo daļu šādā redakcijā:
"(2) Par to, ka izsole atzīta par nenotikušu saskaņā ar šā panta pirmās daļas 1. vai 2. punktu, zvērināts tiesu izpildītājs sastāda aktu un paziņo cietušajam, nekustamā īpašuma kopīpašniekiem, ja tādi ir (izņemot tādas dzīvojamās mājas kopīpašniekus, kura nav sadalīta dzīvokļu īpašumos, kā arī garāžu un zemes zem daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašniekus), un, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, - arī piedzinējam. Dalībniekiem, kuri autorizēti dalībai izsolē, paziņojumu par izsoles atzīšanu par nenotikušu nosūta, izmantojot elektronisko izsoļu vietni. Par to, ka izsole atzīta par nenotikušu šā panta pirmās daļas 3. punktā minētajā gadījumā, zvērināts tiesu izpildītājs sastāda aktu un paziņo nosolītājam un pēdējam pārsolītajam solītājam.

(3) Ja izsole atzīta par nenotikušu šā panta pirmās daļas 1. vai 2. punktā minētajos gadījumos, zvērināts tiesu izpildītājs nekavējoties uzaicina cietušo, nekustamā īpašuma kopīpašniekus, ja tādi ir (izņemot tādas dzīvojamās mājas kopīpašniekus, kura nav sadalīta dzīvokļu īpašumos, kā arī garāžu un zemes zem daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašniekus), un, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, - arī piedzinēju , paturēt nekustamo īpašumu sev par nenotikušās izsoles sākumcenu. Šīm personām ir tiesības 14 dienu laikā no zvērināta tiesu izpildītāja uzaicinājuma nosūtīšanas dienas paziņot zvērinātam tiesu izpildītājam par nekustamā īpašuma paturēšanu sev par nenotikušās izsoles sākumcenu.";
izslēgt septīto daļu;
izteikt astoto daļu šādā redakcijā:
"(8) Saņēmis šā panta pirmās daļas 4. punktā minēto paziņojumu, zvērināts tiesu izpildītājs pārtrauc izsoli un izsoles norises laikā ievieto par to paziņojumu elektronisko izsoļu vietnē, kā arī sastāda aktu par izsoles atzīšanu par nenotikušu un paziņo cietušajam, bet, ja izpildāms nolēmums par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā, – arī piedzinējam. Dalībniekiem, kas autorizēti dalībai izsolē, paziņojumu nosūta, izmantojot elektronisko izsoļu vietni. Pēc minētajām darbībām zvērināts tiesu izpildītājs nekavējoties izsludina atkārtotu izsoli.";
izslēgt desmitajā daļā pēdējo teikumu "Ja šā panta devītajā daļā minētā summa termiņā netiek iemaksāta zvērināta tiesu izpildītāja depozīta kontā, personas iemaksātais nodrošinājums netiek atmaksāts, bet pievienojams kopējai par nekustamo īpašumu saņemtajai summai.";
izteikt 11. daļu šādā redakcijā:
"(11) Ja neviens nav pieteicies paturēt nekustamo īpašumu sev, nav iemaksājis nodrošinājumu vai šā panta devītajā daļā noteiktajā kārtībā nav iemaksājis no viņa pienākošos summu, zvērināts tiesu izpildītājs lemj par nekustamā īpašuma otrās izsoles rīkošanu vai nodošanu Valsts ieņēmumu dienestam. Otro izsoli izziņo un rīko, ievērojot pirmās izsoles noteikumus, bet solīšana sākas no summas, kas atbilst 75 procentiem no sākumcenas pirmajā izsolē.";
izslēgt 12. daļā vārdus "izņemot dzīvojamās telpas īres līgumus".
36.
Papildināt 38. panta otro daļu pēc vārdiem "rīko atkārtotu" ar vārdiem "tās pašas kārtas".
37.
Izslēgt 39. pantu.
38.
Izslēgt 40. pantu.
39.
42. pantā:
izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:
"(1) Ja ar konfiscētajiem finanšu līdzekļiem vai konfiscētās mantas realizācijas rezultātā iegūto summu nepietiek, lai pilnīgi apmierinātu visus  šajā likumā noteiktos prasījumus, zvērināts tiesu izpildītājs sastāda aprēķinu naudas sadalīšanai, un nosūta to attiecīgajām personām.";
papildināt otro daļu pēc vārdiem "nenotikušu un cietušais" ar vārdu "piedzinējs";
izteikt trešo daļu šādā redakcijā:
"(3) Šajā pantā norādītos aprēķinus personas, uz kuriem tie attiecas, var pārsūdzēt Civilprocesa likuma 632. pantā noteiktajā kārtībā. Par tiesas lēmumu var iesniegt blakus sūdzību."
40.
Izslēgt 43. panta pirmās daļas 3. punktā vārdus "vai akts par nekustamā īpašuma pārdošanu bez izsoles".
41.
Papildināt likumu ar 44.1 pantu šādā redakcijā:
"44.1 pants. Nolēmuma par mantas konfiskāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā izpildes rezultātā iegūto līdzekļu sadalīšana
(1) No naudas līdzekļiem, kas iegūti konfiscētās mantas realizācijas rezultātā, zvērināts tiesu izpildītājs vispirms sedz sprieduma izpildes izdevumus. Pārējo summu sadala šādā secībā:
1) sedz nekustamā īpašuma nodokļa parādu, kas pamatots ar šim zvērinātam tiesu izpildītājam izpildei iesniegtu lēmumu par nodokļa parāda piedziņu;
2) sedz valsts prasījumu izpildu dokumentā norādītās noziedzīgi iegūto līdzekļu summas apmērā;
3) atlikušos līdzekļus sadala Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

(2) Katras nākamās kārtas prasījumi tiek apmierināti pēc iepriekšējās kārtas prasījumu pilnīgas apmierināšanas.

(3) Ja ar šā panta pirmās daļas 3. punktā norādītajiem līdzekļiem pēc to sadales Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā nepietiek cietušajam nodarītā kaitējuma kompensācijas, kas pamatota ar šim zvērinātam tiesu izpildītājam izpildei iesniegto izpildrakstu, apmierināšanai, to sedz no šā panta pirmās daļas 2. punktā noteiktajiem līdzekļiem. Atlikušos naudas līdzekļus ieskaita valsts budžetā.

(4) Ja noziedzīgi iegūtu līdzekļu apmērā konfiscēta kriminālprocesā aizskartā mantas īpašnieka manta, iegūtie līdzekļi pēc sprieduma izpildes izdevumu un šā panta pirmās daļas 1. un 2. punktā norādīto prasījumu segšanas, izmaksājami kriminālprocesā aizskartās mantas īpašniekam. Uz izmaksājamiem līdzekļiem atļauts vērst piedziņu Civilprocesa likumā noteiktajā kārtībā par kriminālprocesā aizskartā mantas īpašnieka parādiem."
Ministrs V. Uzvārds
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk