MK sēdes protokollēmuma projekts

21-TA-1043
Informatīvais ziņojums "Informatīvais ziņojums “Plaša ātro antigēna paštestu izmantošana Covid-19 skrīningam, I. posms”"
Informatīvais ziņojums
“Plaša ātro antigēna paštestu izmantošana Covid19 skrīningam, I.posms”

1. Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.

2. Lai nodrošinātu ātro SARS-CoV-2 vīrusa antigēna noteikšanas paštestu (turpmāk – paštesti) izmantošanu izglītības iestādēs un publiskā sektora prioritārajās jomās laika periodā no 2021. gada 22. novembra līdz 2022. gada 17. janvārim, papildus nepieciešams finansējums 15 124 688  euro apmērā.

3. Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centram organizēt paštestu iegādi, piemērojot Publisko iepirkumu likuma 8. panta septītās daļas 3. punktu, I. posmam iegādājoties 7 562 344  gab. paštestu.

4. Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centram attiecīgajā iepirkuma komisijā iekļaut Veselības ministrijas un Veselības inspekcijas pārstāvjus.

5. Pieņemt zināšanai, ka Aizsardzības ministrija paštestu iegādes nepieciešamo izdevumu segšanai līdz 2021.gada decembra beigām nodrošinās, primāri novirzot atbilstoši Ministru kabineta 2021.gada 10. janvāra rīkojumam Nr. 18 un Ministru kabineta 2021.gada 24. februāra rīkojumam Nr. 114 Aizsardzības ministrijai piešķirto un neizlietoto finansējumu ne vairāk kā 2 680 432 euro, kā arī normatīvajos aktos noteiktā kārtībā sagatavojot un iesniedzot izskatīšanai Ministru kabinetā rīkojuma projektu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" 2021.gadā ne vairāk kā 5 319 568 euro apmērā, ja piegādes un maksājumus veic 2021. gadā.

6. Lai nodrošinātu paštestu iegādi laika periodā no 2022. gada 1. janvāra, nepieciešamos izdevumus ne vairāk kā 7 124 688 euro apmērā Aizsardzības ministrijai sagatavot un noteiktā kārtībā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā rīkojuma projektu "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas 02.00.00 "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"", ja piegādes un maksājumi tiks veikti 2022. gadā.

7. Veselības ministrijai sagatavot Ministru kabineta noteikumu projektu: Grozījumi Ministru kabineta 2021. gada 13. maija noteikumos Nr. 308 “Noteikumi par prioritāro institūciju un vajadzību sarakstā iekļautajām institūcijām nepieciešamajiem epidemioloģiskās drošības nodrošināšanas resursiem”, iekļaujot tajos jaunu epidemioloģiskās drošības nodrošināšanas resursu kategoriju - ātrais SARS-CoV-2 vīrusa antigēna noteikšanas paštests, kā arī to iegādes apjomu.

8. Paštestu uzglabāšanu, loģistiku un izsniegšanu noteiktajām institūcijām realizēt, atbilstoši Ministru kabineta 2021. gada 13. maija noteikumos Nr. 308 “Noteikumi par prioritāro institūciju un vajadzību sarakstā iekļautajām institūcijām nepieciešamajiem epidemioloģiskās drošības nodrošināšanas resursiem” noteiktajam, izglītības sektora skrīninga nodrošināšanai (paštestu piegādiei) nepieciešamības gadījumā piesaistīt pašvaldības saskaņā ar Ministru kabineta 2021. gada 9. oktobra rīkojuma Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.48.1. apakšpunktu.

9. Pieņemt zināšanai, ka laika posmā, kamēr notiek informatīvajā ziņojumā minētā iepirkuma veikšana Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrā, kā arī iegādāto paštestu piegāde un izsniegšana, paštestu ieviešanas uzsākšana izglītības sistēmā tiks veikta iepriekš (Ministru kabineta 2021. gada 21. septembra sēdē Nr. 62 apstiprinātā informatīvā ziņojuma “Priekšlikumi Covid-19 testēšanas politikas izmaiņām”) testēšanai piešķirtā finansējuma ietvaros.

10. Slimību profilakses un kontroles centram (turpmāk – Centrs) papildināt Centra tīmekļa vietnē publicēto testēšanas algoritmu ar paštestu veikšanu kā arī ieteikumus izglītojamo testēšanai, pievienojot sadaļu par rīcību pozitīvā paštesta gadījumā (norādot atsevišķi rīcību atkarībā no testa veikšanas vietas – izglītības iestādē vai mājās). Tā pat izstrādāt procedūras nodarbināto rīcībai pozitīva paštesta rezultāta gadījumā gan tad, ja paštests veiks mājās, gan, ja veikts institūcijā.  Veselības ministrijai nepieciešamības gadījumā sagatavot normatīvo aktu grozījumus.

11.  Pēc I. posma ieviešanas Veselības ministrijai izvērtēt iespējas plašākai paštestu izmantošanai, t.sk. regulārajā profesiju skrīningā, pilnīgā pārejā uz tiem izglītības sistēmas skrīningā, izmantošanu ārstniecības iestādēs, u.c.