MK sēdes protokollēmuma projekts

21-TA-1349
Informatīvais ziņojums "Par kandidēšanu uz 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem (FIBA EuroBasket 2025) organizēšanu Latvijā"
1.
Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.
2.
Atbalstīt 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem (FIBA EuroBasket 2025) grupas turnīra un finālposma organizēšanu Latvijā.
3.
Pilnvarot izglītības un zinātnes ministru parakstīt garantiju vēstuli Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļai (FIBA Europe) atbilstoši informatīvā ziņojuma pielikumā pievienotai redakcijai.
4.
Ja Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa pieņem lēmumu par 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem grupas turnīra vai grupas turnīra un finālposma organizēšanu Latvijā (Rīgā), Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar biedrību "Latvijas Basketbola savienība" sagatavot un izglītības un zinātnes ministram divu mēnešu laikā pēc attiecīga Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas lēmuma pieņemšanas noteiktā kārtībā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā priekšlikumus par nepieciešamo turpmāko rīcību 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem organizēšanai, kā arī par efektīvāko piedāvājumu nepieciešamā finansējuma nodrošināšanai, ņemot vērā, ka finansējums grupas turnīra gadījumā nepārsniedz 4 515 000 EUR, savukārt grupas turnīra un finālposma organizēšanas gadījumā nepārsniedz 10 000 000 EUR.
5.
Jautājums par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra basketbolā vīriešiem (FIBA EuroBasket 2025) organizēšanai Latvijā ir izskatāms Ministru kabinetā gadskārtējā valsts budžeta likumprojekta sagatavošanas laikā kopā ar visu nozaru ministriju iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem ņemot vērā valsts budžeta finansiālās iespējas.