Noteikumu konsolidētā versija

23-TA-2913
Noteikumi par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu un transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa
Izdoti saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma 43.3panta pirmās daļas 7.punktu un ceturto daļu
I.Vispārīgie jautājumi
1.
Noteikumi nosaka kārtību, kādā Ceļu satiksmes likumā noteiktajos gadījumos transportlīdzekli piespiedu kārtā pārvieto uz speciālu stāvvietu vai uz citu — stāvēšanai atļautu — vietu, un kārtību, kādā transportlīdzeklis atzīstams par ilgstoši atstātu uz ceļa.
2.
Noteikumi neattiecas uz likumā “Par policiju” noteiktajiem gadījumiem, kad transportlīdzekļi nogādājami uz policijas iestādi.
3.
Transportlīdzekli pārvieto uz speciālu stāvvietu vai uz citu — stāvēšanai atļautu — vietu, ja šajos noteikumos nav noteikts citādi, ar speciāli šim nolūkam paredzētu transportlīdzekli (turpmāk — specializētais transportlīdzeklis).
4.
Transportlīdzekļa pārvietošanu uz speciālu stāvvietu (autostāvvietu, kuras īpašnieks var nodrošināt šo noteikumu prasību izpildi un ir noslēdzis ar pašvaldību līgumu par pārvietoto transportlīdzekļu glabāšanu) vai uz citu — stāvēšanai atļautu — vietu nodrošina pašvaldība.
5.
(Svītrots)
6.
Izdevumus, kas saistīti ar transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu uz citu — stāvēšanai atļautu — vietu, sedz ceļa pārvaldītājs.
II.Transportlīdzekļa piespiedu pārvietošana uz speciālu stāvvietu
7.
Ja Administratīvās atbildības likuma 19.nodaļā noteiktajā kārtībā pieņemts lēmums par soda piemērošanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumu vai šajos noteikumos noteiktā kārtībā transportlīdzeklis atzīts par ilgstoši atstātu uz ceļa, amatpersona pieņem lēmumu par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu uz speciālu stāvvietu (turpmāk – Lēmums)
8.
Amatpersona, kura pieņēmusi Lēmumu, notikuma vietā:
8.1.
veic visus nepieciešamos pasākumus, lai nodrošinātu satiksmes drošību;
8.2.
neatverot transportlīdzekļa salonu, bagāžas nodalījumu un motora telpu, veic vizuālo apskati un fiksē bojājumus, komplektāciju un materiālās vērtības;
8.3.
paziņo Lēmumu speciālās stāvvietas atbildīgajam darbiniekam;
8.4.
iepazīstina specializētā transportlīdzekļa vadītāju ar Lēmuma saturu, izsniedz to papīra formātā, pēc kā nodod transportlīdzekli.
9.
Amatpersona, kura pieņēmusi Lēmumu, nekavējoties ziņo Valsts policijas teritoriālajai struktūrvienībai, norādot transportlīdzekļa reģistrācijas numuru, marku un modeli (neidentificētiem transportlīdzekļiem — arī krāsu un īpašās pazīmes), laiku un vietu, no kuras pārvietots transportlīdzeklis, kā arī speciālo stāvvietu, kurā tas novietots.
10.
Iestāde, kuras amatpersona pieņēmusi Lēmumu, 24 stundu laikā no pārvietošanas brīža nosūta Lēmumu transportlīdzekļa īpašniekam (valdītājam, turētājam), ja tas ir iespējams, izmantojot Ceļu satiksmes drošības direkcijas tīmekļvietnes e-pakalpojumu sistēmu.
11.
Specializētā transportlīdzekļa vadītājs, kuram amatpersona uzdod pārvietot transportlīdzekli:
11.1.
pieņemot transportlīdzekli, veic tā vizuālu apskati, pārbauda un salīdzina Lēmumā norādītās ziņas;
11.2.
(Svītrots)
11.3.
nogādā transportlīdzekli speciālajā stāvvietā un nodod to atbildīgajam darbiniekam;
11.4.
(Svītrots)
12.
Ja transportlīdzekļa vadītājs nav bijis klāt, bet ierodas pie transportlīdzekļa pirms pārvietošanas uzsākšanas, transportlīdzeklis uz speciālu stāvvietu netiek pārvietots. Transportlīdzekļa vadītājam ir pienākums transportlīdzekli nekavējoties pārvietot un segt izdevumus, kas radušies saistībā ar specializētā transportlīdzekļa iesaisti.
13.
Speciālās stāvvietas atbildīgais darbinieks, pieņemot transportlīdzekli, veic tā vizuālu apskati, pārbauda un salīdzina Lēmumā norādītās ziņas, un pieņem transportlīdzekli.
14.
Speciālās stāvvietas atbildīgais darbinieks transportlīdzekli atdod:
14.1.
transportlīdzekļa īpašniekam (turētājam, valdītājam), kurš norādīts Lēmumā un uzrāda personu apliecinošu dokumentu vai transportlīdzekļa vadītāja apliecību un samaksu apliecinošu dokumentu;
14.2.
īpašnieka pilnvarotai personai (turētājam), kas uzrāda Lēmumā norādīto transportlīdzekļa reģistrācijas apliecību (vai ārvalsts reģistrācijas dokumentus), personu apliecinošu dokumentu vai transportlīdzekļa vadītāja apliecību un samaksu apliecinošu dokumentu.
15.
Atdodot transportlīdzekli, speciālās stāvvietas atbildīgais darbinieks reģistrē atdošanas laiku, un saņēmējs parakstās par transportlīdzekļa saņemšanu. Vienu Lēmuma eksemplāru atdod saņēmējam. 
III.Transportlīdzekļa piespiedu pārvietošana uz citu — stāvēšanai atļautu — vietu
16.
Transportlīdzekli piespiedu kārtā pārvieto no vietas, kuru nepieciešams atbrīvot oficiālo valsts vizīšu vai citu pasākumu nodrošināšanai vai kurā paredzēts veikt ceļu būvniecības vai remonta darbus, vai kurā nepieciešams veikt īslaicīgus ceļu uzturēšanas (piemēram, sniega novākšanas), remonta vai avārijas seku likvidēšanas darbus vai glābšanas darbus, uz citu — stāvēšanai atļautu — vietu šādā kārtībā:
16.1.
amatpersona, kurai uzdots atbrīvot ceļu, brīdī, kad ierobežotajā ceļa posmā sākas uzstādīto ceļa zīmju “Apstāties aizliegts” darbības laiks, apzina tos transportlīdzekļus, kas atrodas uz attiecīgā ceļa (ceļa posma);
16.2.
amatpersona, kura pieņēmusi Lēmumu:
16.2.1.
neatverot transportlīdzekļa salonu, bagāžas nodalījumu un motora telpu, veic vizuālo apskati un fiksē bojājumus, komplektāciju un materiālās vērtības;
16.2.2.
paziņo Lēmumu speciālās stāvvietas atbildīgajam darbiniekam;
16.2.3.
iepazīstina specializētā transportlīdzekļa vadītāju ar Lēmuma saturu, izsniedz to papīra formātā, pēc kā nodod transportlīdzekli.
16.3.
par transportlīdzekļa pārvietošanu amatpersona nekavējoties ziņo Valsts policijas teritoriālajai struktūrvienībai, norādot pārvietotā transportlīdzekļa reģistrācijas numuru, marku un modeli (neidentificētiem transportlīdzekļiem — arī krāsu un īpašās pazīmes), laiku un vietu, no kuras pārvietots transportlīdzeklis, kā arī precīzu vietu, uz kuru tas pārvietots;
16.4.
iestāde, kuras amatpersona pieņēmusi Lēmumu, 24 stundu laikā no pārvietošanas brīža paziņo Lēmumu transportlīdzekļa īpašniekam (valdītājam, turētājam), izmantojot Ceļu satiksmes drošības direkcijas tīmekļvietnes e-pakalpojumu sistēmu;
16.5.
specializētā transportlīdzekļa vadītājs, kuram amatpersona uzdod pārvietot transportlīdzekli:
16.5.1.
pieņemot transportlīdzekli, veic tā vizuālu apskati, pārbauda un salīdzina ziņas, kas norādītas Lēmumā;
16.5.2.
protokolā par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu uz citu — stāvēšanai atļautu — vietu parakstās par transportlīdzekļa saņemšanu;
16.5.3.
nogādā transportlīdzekli amatpersonas norādītajā vietā.
17.
(Svītrots)
18.
(Svītrots)
19.
(Svītrots)
IV.Transportlīdzekļa atzīšana par ilgstoši atstātu uz ceļa
20.
Transportlīdzekli atzīst par ilgstoši atstātu uz ceļa, ja:
20.1.
tas atrodas vietā, kur apstāties vai stāvēt aizliegts, ilgāk par astoņām stundām kopš brīža, kad, vadītājam klāt neesot, par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumu pieņemts lēmums par soda piemērošanu;
20.2.
tas novietots stāvēšanai uz ceļa un netiek izmantots ilgāk par pašvaldības noteikto laiku, bet ne mazāk par 45 diennaktīm;
20.3.
tas novietots stāvēšanai uz ceļa, netiek izmantots ilgāk par 15 diennaktīm, un transportlīdzeklim nav veikta valsts tehniskā apskate.
20.1
Elektroskrejriteni, velosipēdu vai velorikšu atzīst par ilgstoši atstātu uz ceļa, ja:
20.11.
tas atrodas vietā, kur to novietot ir aizliegts, ilgāk par trim stundām kopš brīža, kad par šo pārkāpumu paziņots elektroskrejriteņa, velosipēda vai velorikšas īpašniekam vai turētājam. Ja elektroskrejriteņa vai velosipēda īpašnieks vai turētājs ir reģistrējies Ceļu satiksmes drošības direkcijas tīmekļvietnē e-pakalpojumu sistēmā un piekritis paziņojumu saņemšanai elektroniski, lēmumu paziņo adresātam telefoniski, sarunu fiksējot rakstveidā. Pēc tam, kad adresāts informēts par lēmuma saturu, to Ceļu satiksmes drošības direkcijas tīmekļvietnē e-pakalpojumu sistēmā paziņo elektroniski.
20.12.
tas atrodas vietā, kur to novietot ir aizliegts, ilgāk par trim stundām kopš brīža,  velosipēda  ir piestiprināta brīdinājuma uzlīme, gadījumos, kad īpašnieks vai turētājs nav zināms.
21.
Noteikumu 20.1.apakšpunktā minētajā gadījumā lēmumu par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa pieņem amatpersona, kura ir tiesīga, vadītājam klāt neesot, noformēt administratīvā pārkāpuma protokolu–paziņojumu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumu.
22.
Ja šo noteikumu 20.2. un 20.3.apakšpunktā minētajos gadījumos ir iespējams noskaidrot transportlīdzekļa īpašnieku, šo noteikumu 20.2.apakšpunktā minētajā gadījumā ne vēlāk kā 15 dienu laikā, bet šo noteikumu 20.3.apakšpunktā noteiktajā gadījumā ne vēlāk kā 24 stundu laikā pēc uzlīmes piestiprināšanas, brīdinājumu, par to ka transportlīdzeklis tiks atzīts par ilgstoši atstātu uz ceļa un pārvietots uz speciālu stāvvietu, īpašniekam nosūta elektroniski, ja viņš ir reģistrējies Ceļu satiksmes drošības direkcijas tīmekļvietnes e-pakalpojumu sistēmā.
23.
Noteikumu 20.2. un 20.3.apakšpunktā minētajā gadījumā lēmumu par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa pieņem pašvaldības pilnvarota persona.
24.
Lēmumu par transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa un tā piespiedu pārvietošanu pieņem tās iestādes amatpersonas, kas veic kontroli par apstāšanās un stāvēšanas nosacījumu ievērošanu. Šos lēmumus izpilda Administratīvā procesa likuma noteiktajā kārtībā.
1.
pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 7.septembra
noteikumiem Nr.
767
2.
pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 7.septembra
noteikumiem Nr.
767
3.
pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 7.septembra
noteikumiem Nr.
767
4.
pielikums
Ministru kabineta
2004.gada 7.septembra
noteikumiem Nr.
767