Noteikumu (grozījumu) projekts

PAZIŅOJUMS:
Atcelta Valsts sekretāru 10.10.2024. sanāksme. Nākamā kārtējā Valsts sekretāru sanāksme plānota š.g. 17.oktobrī.
23-TA-1813
Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumos Nr. 14 "Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes nolikums"
Izdoti saskaņā ar Valsts pārvaldes
iekārtas likuma
13.pantu
Izdarīt Ministru kabineta 2014. gada 7. janvāra noteikumos Nr. 14 "Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes nolikums" (Latvijas Vēstnesis, 2014, 10. nr.; 2017, 5. nr.) šādus grozījumus:
1.
Izteikt 3.3. apakšpunktu šādā redakcijā:
"3.3. apstiprināt memoranda īstenošanas prioritātes un darba plānu triju gadu periodam, nosakot par izpildi atbildīgās personas, institūcijas vai nevalstiskās organizācijas, izpildes termiņu un pārskatu par izpildi iesniegšanas kārtību, kā arī nodrošināt memoranda īstenošanas prioritāšu un darba plāna izpildes kontroli un ikgadēju izpildes izvērtēšanu;".
2.
Izteikt 4.3. apakšpunktu šādā redakcijā:
"4.3. veidot darba grupas atsevišķu padomes kompetencē esošo jautājumu sagatavošanai saistībā ar nevalstisko organizāciju un valsts pārvaldes sadarbības uzlabošanu;".
3.
Izteikt 4.4. apakšpunktu šādā redakcijā:
"4.4. sniegt citām konsultatīvajām padomēm, komisijām un darba grupām priekšlikumus padomes kompetencē esošajos jautājumos, kā arī piedalīties to sēdēs kā uzaicinātajiem pārstāvjiem;".
4.
Papildināt ar 4.5. apakšpunktu šādā redakcijā:
"4.5. pēc savas iniciatīvas vai saskaņā ar attiecīgās institūcijas lūgumu deleģēt pārstāvjus darbam citās konsultatīvajās un uzraudzības padomēs, komisijās un darba grupās."
5.
Izteikt 5.6. apakšpunktu šādā redakcijā:
"5.6. Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs;".
6.
Izteikt 5.8. apakšpunktu šādā redakcijā:
"5.8. Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs;".
7.
Izteikt 5.9. apakšpunktu šādā redakcijā:
"5.9. septiņi memorandu parakstījušo nevalstisko organizāciju lēmējinstitūcijas vai izpildinstitūcijas pārstāvji (turpmāk – nevalstiskās organizācijas pārstāvis). Tos padomē ievēlē uz noteiktu pilnvaru termiņu – diviem gadiem – saskaņā ar šo noteikumu 7., 8., 9. un 10. punktu;".
8.
Papildināt ar 5.10. apakšpunktu šādā redakcijā:
"5.10. biedrības "Latvijas Pilsoniskā alianse" lēmējinstitūcijas vai izpildinstitūcijas pārstāvis."
9.
Izteikt 6.3. apakšpunktu šādā redakcijā:
"6.3. Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes dalībpušu organizāciju pārstāvji:
6.3.1. arodbiedrību apvienības "Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība" pārstāvis;
6.3.2. biedrības "Latvijas Darba devēju konfederācija" pārstāvis;".
10.
Izteikt 10. punktu šādā redakcijā:
"10. Padomē ir ievēlēti tie septiņi kandidāti, kas balsošanā saņēmuši lielāko balsu skaitu. Ja ievēlētā padomes locekļa pilnvaras tiek izbeigtas pirms pilnvaru termiņa beigām, viņa vietā līdz attiecīgā pilnvaru termiņa beigām stājas nākamais balsošanā lielāko balsu skaitu saņēmušais kandidāts. Ja balsošanā vairāki kandidāti saņēmuši vienādu balsu skaitu, padome nosaka, kādā kārtībā tiek izvēlēts pārstāvis darbam padomē līdz attiecīgā pilnvaru termiņa beigām."
11.
Izteikt 11. punktu šādā redakcijā:
"11. Padomes vadītājam ir vietnieks. Padomes vadītāja vietnieku no padomes sastāvā esošo nevalstisko organizāciju pārstāvju vidus, balsojot ar vienkāršu balsu vairākumu, ieceļ padome. Padomes vadītāja vietnieks pilda padomes vadītāja pienākumus padomes vadītāja prombūtnes laikā, kā arī vada padomes sēdes šo noteikumu IV nodaļā minētajos gadījumos un kārtībā. Par padomes vadītāja vietnieku vienu un to pašu personu var ievēlēt ne vairāk kā divus pilnvaru termiņus pēc kārtas."
12.
Izteikt 15. punktu šādā redakcijā:
"15. Padome lēmumus pieņem padomes sēdēs. Padomes sēdes tiek organizētas klātienē, vienlaikus nodrošinot iespēju piedalīties attālināti. Padomes vadītājs kārtējo sēdi sasauc ne retāk kā reizi mēnesī (parasti katra mēneša pēdējā trešdienā), ja padome nav nolēmusi citādi. Ārkārtas sēdi padomes vadītājs sasauc pēc vismaz piecu padomes locekļu ierosinājuma. Atsevišķu jautājumu saskaņošanu ar padomi var organizēt elektroniski."
13.
Izteikt 18. punktu šādā redakcijā:
"18. Ja padomes loceklis objektīvu iemeslu dēļ nevar piedalīties padomes sēdē, viņš ne vēlāk kā iepriekšējā darbdienā pirms padomes sēdes par to informē padomes sekretariātu. Šajā gadījumā padomes loceklis pilnvaro iestādes vai organizācijas pārstāvi piedalīties attiecīgajā padomes sēdē, attiecīgi par to informējot padomes sekretariātu."
14.
Izteikt 23. punktu šādā redakcijā:
"23. Ja padomes locekļu viedokļu noskaidrošana vai jautājuma (dokumenta) saskaņošana tiek veikta elektroniski, padomes loceklis atbildi uz sekretariāta nosūtīto e-pastu sniedz e-pastā norādītajā termiņā. Ja netiek ievērots minētais atbildes sniegšanas termiņš, jautājums tiek uzskatīts par saskaņotu pēc noklusējuma."
15.
Papildināt ar 24.7. apakšpunktu šādā redakcijā:
"24.7. organizē padomes izveidoto darba grupu darbu pilsoniskās sabiedrības attīstības jautājumu risināšanai;".
16.
Papildināt ar 24.8. apakšpunktu šādā redakcijā:
"24.8. organizē forumu (reizi gadā) un citus pasākumus;".
17.
Papildināt ar 24.9. apakšpunktu šādā redakcijā:
"24.9. ja tam ir pieejami finanšu līdzekļi, veic konsultantu un ekspertu piesaisti atsevišķu jautājumu izpētei atbilstoši padomes lēmumiem;".
18.
Papildināt ar 24.10. apakšpunktu šādā redakcijā:
"24.10. īsteno komunikāciju par padomes darbību, nodrošinot informācijas sniegšanu padomes locekļiem, memorandu parakstījušajām organizācijām, valsts pārvaldes institūcijām, kā arī plašākai sabiedrībai, un iesaistīšanu padomes darbā. "
19.
Papildināt ar 24.1 punktu šādā redakcijā:
"24.1 Šo noteikumu 24. punktā minēto padomes sekretariāta funkciju Valsts kanceleja īsteno sadarbībā ar konkursa ietvaros izvēlētu biedrību vai nodibinājumu atbilstoši piešķirtajam valsts budžeta finansējumam, konkursa nolikumam un konkursā uzvarējušās biedrības vai nodibinājuma piedāvājumam."
20.
Papildināt ar 24.2 punktu šādā redakcijā:
"24.2 Ja tas ir lietderīgi un tam ir pieejami finanšu līdzekļi, padomes loceklim, kurš pārstāv nevalstisko organizāciju, var izmaksāt atlīdzību, kā arī kompensēt ceļa izdevumus, par dalību padomes sēdēs. Atlīdzību, kā arī ceļa izdevumu kompensāciju, var izmaksāt arī nevalstiskās organizācijas pārstāvim, kurš piedalās padomes izveidotajās darba grupās, kā arī nevalstiskās organizācijas pārstāvim, ko padome pēc savas iniciatīvas vai saskaņā ar attiecīgās institūcijas lūgumu deleģē darbam citu institūciju izveidotās konsultatīvajās un uzraudzības padomēs, komisijās un darba grupās. Atlīdzība ietver samaksu par sagatavošanos un piedalīšanos attiecīgajā sēdē vai sanāksmē, kā arī darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas."
21.
Papildināt ar 27. punktu šādā redakcijā:
"27. Grozījumi šo noteikumu 5.9. un 5.10. apakšpunktā un 11. punktā attiecībā uz izmaiņām pilnvaru termiņā un pārstāvniecību piemērojami līdz ar nākamo vēlēšanu procesu, kas Valsts kancelejai jāorganizē laikposmā līdz 2024. gada 30. oktobrim."
Ministru prezidents V. Uzvārds
Ministrs V. Uzvārds