22-TA-1933
Informatīvais ziņojums "Par atbalsta pasākumiem energoresursu cenu un vispārējās inflācijas pieauguma ietekmes mazināšanai mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām"
1.
Pieņemt zināšanai iesniegto informatīvo ziņojumu.
2.
Atbalstīt informatīvajā ziņojumā ietvertos pasākumus mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām automātiska un mērķēta atbalsta sniegšanai energoresursu cenu un vispārējās inflācijas pieauguma ietekmes mazināšanai.
3.
Noteikt Labklājības ministriju, Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju un Vides aizsardzība un reģionālās attīstības ministriju par atbildīgajām iestādēm pasākumu īstenošanas koordinēšanā atbilstoši kompetencei.
4.
Lai no 2023.gada oktobra nodrošinātu mazaizsargātajām iedzīvotāju grupām automātiska un mērķēta atbalsta sniegšanu energoresursu cenu un vispārējās inflācijas pieauguma ietekmes mazināšanai, uzdot:
4.1.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai līdz 2023. gada 1. oktobrim sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju, Labklājības ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību izstrādāt vienotu risinājumu automatizētai oficiālo ienākumu apmēra aprēķināšanai uz vienu mājsaimniecības locekli (turpmāk – vienotais risinājums) un datu apmaiņas nodrošināšanai starp valsts pārvaldes un pašvaldību institūcijām, tajā skaitā, izveidot vienotā risinājuma tehnoloģisko nodrošinājumu izmantošanai atbalstu administrējošajai iestādei, paplašinot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošās Atvieglojumu vienotās informācijas sistēmas funkcionalitāti. Datu apmaiņā iesaistītajām institūcijām sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju nodrošināt datu sniegšanu vienotajam risinājumam, kā arī izveidot datu aprites pieslēgumus Datu izplatīšanas un pārvaldības platformai (DAGR);
4.2.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju un Labklājības ministriju līdz 2022.gada 1.oktobrim normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā nepieciešamos normatīvos aktus šī protokollēmuma 4.1.apakšpunktā noteiktā uzdevuma izpildes nodrošināšanai un vienotajā risinājumā pieejamo datu pārvaldībai;
4.3.
Labklājības ministrijai līdz 2022.gada 1.oktobrim sadarbībā ar Finanšu ministriju, Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru un Latvijas Pašvaldību savienību izstrādāt automatizētu algoritmu mājsaimniecības ienākumu novērtēšanai, vērtēšanā iekļaujamajiem ienākumu veidiem, datu salīdzināšanas periodiskumu šī protokollēmuma 4.1.apakšpunktā noteiktā uzdevuma izpildes nodrošināšanai;
4.4.
Labklājības ministrijai līdz 2022.gada 1.oktobrim sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, Ekonomikas ministriju, Iekšlietu ministriju, Finanšu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izstrādāt automatizētu algoritmu mājsaimniecības sastāva noteikšanai atbilstoši Fizisko personu reģistrā uzkrātajiem datiem par personas adresi Latvijā šī protokollēmuma 4.1.apakšpunktā noteiktā uzdevuma izpildes nodrošināšanai.
5.
Finansējumu šī protokollēmuma 4.1.apakšpunktā paredzētā vienotā risinājuma un datu aprites pieslēgumu Datu izplatīšanas un pārvaldības platformai (DAGR) izveidei paredzēt no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas administrētās Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.1. reformu un investīciju virziena “Valsts pārvaldes, t.sk. pašvaldību digitālā transformācija”.
6.
Labklājības ministrijai veikt grozījumus attiecīgajos tiesību aktos, lai īstenotu nepieciešamos atbalsta pasākumus pašvaldībām mājokļa pabalsta paaugstinātā koeficienta īstenošanai atbilstoši informatīvajā ziņojumā minētajam, tai skaitā vienkāršojot mājokļa pabalsta piešķiršanas mehānismu.