Loading [MathJax]/extensions/tex2jax.js

Noteikumu (grozījumu) projekts

24-TA-1881
Grozījumi Ministru kabineta 2024. gada 18. jūnija noteikumos Nr. 391 "Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība"
Izdarīt Ministru kabineta 2024. gada 18. jūnija noteikumos Nr. 391 "Ārstniecības personu sertifikācijas kārtība" (Latvijas Vēstnesis, 2024, 119. nr.) šādus grozījumus:
1.
Papildināt ar 2.1 punktu šādā redakcijā:
"2.1 Patstāvīgi nodarboties ar ārstniecību ir tiesīga sertificēta ārstniecības persona (Izņemot māsa (vispārējās aprūpes māsa), māsas palīgs, zobārsta asistents un militārais paramediķis, kas ir tiesīgi nodarboties ar ārstniecību, ja ir derīgs Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistra reģistrācijas termiņš.)."
2.
Izteikt 5.1. apakšpunktu šādā redakcijā:
"5.1. kura nav reģistrēta valsts informācijas sistēmā – ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrā. Izņemot šo noteikumu 28.1 punktā minētajā gadījumā;".
3.
Papildināt ar 5.5.1 apakšpunktu šādā redakcijā:
"5.5.1 kurai saskaņā ar procesa virzītāja lēmumu kriminālprocesā piemērots drošības līdzeklis – noteikts nodarbošanās aizliegums, atņemot tiesības nodarboties ar ārstniecību vai ar profesionālo darbību attiecīgajā specialitātē (aizliegums ir attiecināms uz laikposmu, kurā tiesību ierobežojums ir spēkā);".
4.
Izteikt 6. punktu šādā redakcijā:
"6. Sertifikāts (1. pielikums) piešķirts uz pieciem gadiem. Ja ārstniecības persona vēlas saņemt papīra formā ārstniecības personas sertifikātu, tad sertifikācijas institūcija pēc ārstniecības personas rakstveida pieprasījuma saņemšanas piecu darbdienu laikā par maksu saskaņā ar maksas pakalpojumu cenrādi izsniedz ārstniecības personas sertifikātu."
5.
Papildināt ar 10.1 punktu šādā redakcijā:
"10.1 Sertifikācijas institūcija katru gadu līdz 31.martam izstrādā pašnovērtējuma ziņojumu par iepriekšējo kalendāro gadu un to publicē sertifikācijas institūcijas mājas lapā."
6.
Izteikt 14.2. apakšpunktu šādā redakcijā:
"14.2. izstrādā ārstniecības personu profesionālās darbības pārskatu vērtēšanas kritērijus, kas ir objektīvi un pēc būtības raksturo ārstniecības personas profesionālo darbību un pilnveidi un nosaka pilnveides tēmas;".
7.
Izteikt 18. punktu šādā redakcijā:
"18. Sertifikācijas padome ar pamatotu lēmumu var:
18.1. neapstiprināt izvirzītos kandidātus darbībai sertifikācijas komisijā;
18.2. lemt par jau apstiprinātas sertifikācijas komisijas atsaukšanu;
18.3. apstiprināt komisiju ar atšķirīgu locekļu skaitu, nekā noteikts šo noteikumu 16. punktā;
18.4. patstāvīgi izveidot sertifikācijas komisiju."
8.
Izteikt 25. punktu šādā redakcijā:
"25. Sertifikācijas komisija ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk kā puse no sertifikācijas komisijas locekļiem. Sertifikācijas komisijas sēžu norisi protokolē un ārstniecības personu informēšanu nodrošina sertifikācijas komisijas sekretārs. Sertifikācijas komisijas sekretārs nodrošina sertifikācijas eksāmenu dokumentu un resertifikācijas dokumentu apriti, glabāšanu un noformēšanu normatīvajos aktos par dokumentu izstrādāšanu un noformēšanu noteiktajā kārtībā, kā arī dokumentu iesniegšanu sertifikācijas padomei. Sertifikācijas komisija protokolē sertifikācijas eksāmena gaitu,  sertifikācijas komisijas sēdi. Protokolā norāda sertifikācijas eksāmena, sertifikācijas komisijas sēdes norises vietu, laiku, sertifikācijas komisijas sastāvu un sagatavotos priekšlikumus, kā arī sertificējamās, resertificējamās ārstniecības personas vārdu un uzvārdu, personas kodu. Protokolu paraksta komisijas priekšsēdētājs vai viņa vietnieks (priekšsēdētāja prombūtnes laikā) un komisijas sekretārs."
9.
Izteikt 27.2. apakšpunktu šādā redakcijā:
"27.2. profesionālās darbības pārskatu par darbību pēdējo piecu gadu periodā, sertifikācijas padomes profesionālās darbības noteiktajos kritērijos attiecīgajā pamatspecialitātē, apakšspecialitātē, papildspecialitātē vai ārstnieciskajā vai diagnostiskajā metodē, kurā atspoguļots veiktā darba apjoms, intensitāte un kvalitāte apmācības periodā un kuru apstiprinājis darba devējs vai ārstniecības persona, kuras vadībā vai uzraudzībā strādājusi sertificējamā ārstniecības persona (izņemot šo noteikumu 28.1 punktā minēto gadījumu vai ja sertifikācijas eksāmenu kārto ne vēlāk kā piecus gadus pēc izglītības dokumenta iegūšanas);".
10.
Izteikt 27.3. apakšpunktu šādā redakcijā:
"27.3. izglītības dokumenta kopiju par iegūto medicīnisko izglītību (izņemot šo noteikumu 28.1 punktā minētajā gadījumā);".
11.
Svītrot 27.5. apakšpunktu.
12.
Papildināt ar 28.1 punktu šādā redakcijā:
"28.1 Sertifikācijas komisija un izglītības  iestāde sadarbības ietvaros organizē sertifikācijas eksāmenu vienlaikus ar izglītības programmas beigu pārbaudījumu, kas atbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām attiecībā uz izglītību, kāda nepieciešama konkrētās pamatspecialitātes, apakšspecialitātes vai papildspecialitātes iegūšanai vai ārstnieciskās vai diagnostiskās metodes iegūšanai."
13.
Izteikt 32.1. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.1. sertificējamā ārstniecības persona atbilst kādai no šo noteikumu 5. punktā minētajām prasībām;".
14.
Izteikt 43. punktu šādā redakcijā:
"43. Ja sertificējamā ārstniecības persona sertifikācijas eksāmenu kārtojusi vienlaikus ar izglītības programmas beigu pārbaudījumu attiecīgajā pamatspecialitātē, apakšspecialitātē, papildspecialitātē vai ārstnieciskā vai diagnostiskā metodē  šo noteikumu 42. punktā minētos dokumentus sertifikācijas padomei sertifikācijas komisija nodod kopā ar šo noteikumu 27.4. apakšpunktā minētā izglītības dokumenta kopiju. Ja sertificējamā ārstniecības persona nav iesniegusi šo noteikumu 27.4. apakšpunktā minētā izglītības dokumenta kopiju (uzrādot oriģinālu) triju mēnešu laikā no sertifikācijas eksāmena kārtošanas dienas, sertifikācijas komisija šo noteikumu 42. punktā minētos dokumentus sertifikācijas padomei nenodod un sertificējamā ārstniecības persona kārto sertifikācijas eksāmenu šo noteikumu III nodaļā minētajā kārtībā."
15.
Izteikt 44. punktu šādā redakcijā:
"44. Piešķirtā sertifikāta derīguma termiņš sākas ar (sertifikāts stājas spēkā) nākamo dienu pēc sertifikācijas padomes lēmuma datuma."
16.
Papildināt ar 45.1 punktu šādā redakcijā:
"45.1 Ja sertificējamā ārstniecības persona sertifikācijas eksāmenu nav nokārtojusi, tad ārstniecības persona ir tiesīga strādā kā stažieris specialitātē sertificētas ārstniecības personas vadībā. Ārstniecības persona visā profesionālās darbības laikā var strādāt stažiera amatā ne ilgāk kā piecus gadus (skaitot summāri). "
17.
Papildināt ar 47.1 punktu šādā redakcijā:
"47.1 Šo noteikumu 46.4. apakšpunktā minēto dokumentu iesniedz pirmajā resertifikācijas reizē."
18.
Papildināt ar 49.1 punktu šādā redakcijā:
"49.1 Šo noteikumu 77. punktā uzskaitītajām iestādēm un organizācijām un sertifikācijas institūcijai ir tiesības iesniegt sertifikācijas komisijai informāciju par sertificētas ārstniecības personas pārkāpumiem profesionālajā darbībā. Sertifikācijas komisija veic iesniegumu par pārkāpumiem izvērtēšanu un ņem to vērā, sagatavojot priekšlikumu par ārstniecības personas resertifikāciju."
19.
Izteikt 50. punktu šādā redakcijā:
"50. Sertifikācijas komisija izskata šo noteikumu 46. punktā minētos dokumentus, tai skaitā izvērtē resertificējamās ārstniecības personas profesionālās un zinātniskās darbības un tālākizglītības pasākumus atbilstoši šo noteikumu 4. pielikumā minētajiem kritērijiem, izvērtē resertificējamās ārstniecības personas profesionālās darbības pārskata atbilstību apstiprinātajiem kritērijiem, izvērtē saņemto informāciju par resertificējamās ārstniecības personas pieļautiem profesionālās darbības pārkāpumiem, noskaidro, vai resertificējamā ārstniecības persona atbilst visām šo noteikumu 4. un 5. punktā minētajām prasībām, un sagatavo sertifikācijas padomei priekšlikumu par resertificējamās ārstniecības personas resertifikāciju vai par atteikumu veikt resertifikāciju. Priekšlikumu sertifikācijas komisija norāda resertifikācijas lapā (3. pielikums)."
20.
Papildināt ar 50.1 punktu šādā redakcijā:
"50.1 Sertifikācijas komisija izvērtē saņemto informāciju par resertificējamās ārstniecības personas pieļautajiem profesionālās darbības un ētikas pārkāpumiem un sagatavo sertifikācijas padomei priekšlikumu ņemot vērā šādus kritērijus: pārkāpuma būtiskums, pārkāpumu skaits, darba pieredze, paskaidrojumi, radušās sekas, tālākizglītības punktu apjoms un tēmu daudzveidība."
21.
Papildināt ar 50.2 punktu šādā redakcijā:
"50.2 Ja sertifikācijas komisija ir sagatavojusi priekšlikumu par ārstniecības personas resertifikāciju, lai gan ir saņemta informācija ar pieļautiem profesionālās darbības pārkāpumiem, sertifikācijas komisija protokolā norāda lēmuma detalizētu pamatojumu un protokola pielikumā pievieno saņemtās informācijas kopiju par resertificējamās ārstniecības personas pieļautiem profesionālās darbības pārkāpumiem."
22.
Papildināt ar 50.3 punktu šādā redakcijā:
"50.3 Ja sertifikācijas komisija ir sagatavojusi priekšlikumu atteikt resertifikāciju sakarā ar pieļautiem būtiskiem profesionālās darbības pārkāpumiem, sertifikācijas komisija protokolā norāda detalizētu pamatojumu atteikumam un protokola pielikumā pievieno saņemtās informācijas kopiju par resertificējamās ārstniecības personas pieļautiem profesionālās darbības pārkāpumiem."
23.
Izteikt 51. punktu šādā redakcijā:
"51. Sagatavojot šo noteikumu 50. punktā minēto priekšlikumu, sertifikācijas komisija ņem vērā, ka par profesionālās un zinātniskās darbības un tālākizglītības pasākumiem sertifikāta derīguma termiņa laikā ārsta un zobārsta pamatspecialitātēs, apakšspecialitātēs vai papildspecialitātēs, kā arī funkcionālo speciālistu pamatspecialitātēs ir nepieciešams iegūt 250 tālākizglītības punktus, pārējo ārstniecības personu profesiju pamatspecialitātēs, apakšspecialitātēs vai papildspecialitātēs – 150 tālākizglītības punktus, ārstnieciskajā vai diagnostiskajā metodē – 100 tālākizglītības punktus, no kuriem vismaz 60 % ir iegūti par profesionālās un zinātniskās darbības un tālākizglītības pasākumiem, kas attiecināmi uz resertificējamās ārstniecības personas profesionālo darbību sertifikātā norādītajā pamatspecialitātē, apakšspecialitātē, papildspecialitātē vai ārstnieciskajā vai diagnostiskajā metodē (par profesionālās un zinātniskās darbības un tālākizglītības pasākumu, kas nav iekļauts šo noteikumu 5. pielikumā un kuru sertifikācijas komisija vērtē kā nozīmīgu, tālākizglītības punktu skaitu nosaka pēc uzskaitīto aktivitāšu pielīdzināšanas principa), kā arī tajā skaitā vismaz 8 tālākizglītības punkti neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas mācībās, kur vismaz 4 stundas ir praktiskās mācības."
24.
Papildināt ar 51.1 punktu šādā redakcijā:
"51.1 Resertificējamai ārstniecības personai, kura iesniegusi šo noteikumu 46. punktā minētos dokumentus, šo noteikumu 51. punktā minētie tālākizglītības punkti, kas iegūti trīs mēnešu laika periodā pirms spēkā esošā sertifikāta darbības beigu termiņa, bet ne pirms resertifikācijas dokumentu iesniegšanas, attiecināmi uz nākamo resertifikācijas periodu."
25.
Izteikt 52. punktu šādā redakcijā:
"52. Tālākizglītības punkti ir ārstniecības personas profesionālās un zinātniskās darbības un tālākizglītības pasākumu uzskaites kvantitatīvā mērvienība, kas tiek piešķirti tikai par tādiem tālākizglītības pasākumiem, kurus atbilstoši šo noteikumu 4. pielikumam ir apstiprinājusi sertifikācijas padome vai kuriem apstiprinājums nav nepieciešams un par kuriem informācija ne vēlāk kā vienu nedēļu pirms pasākuma norises ir publicēta sertifikācijas institūcijas mājas lapā. Apstiprinājums ir derīgs divus gadus. Gadījumā, ja mainās tālākizglītības pasākuma saturs vai lektors, tad tālākizglītības pasākuma organizatoram ir jāsaņem jauns tālākizglītības pasākuma apstiprinājums, kā arī nepieciešams publicēt sertifikācijas institūcijas mājas lapā."
26.
Izteikt 55.2. apakšpunktu šādā redakcijā:
"55.2. medicīnisko priekšlasījumu lektori ir apmācīttiesīgas ārstniecības personas vai tādas izglītības iestādes docētāji, kura īsteno studiju virziena “Veselības aprūpe” medicīniskās izglītības programmu;".
27.
Papildināt ar 55.3. apakšpunktu šādā redakcijā:
"55.3. mērķauditorijas profesionālās asociācijas saskaņojumā lūgts apstiprināt ārvalstu lektora sniegtu medicīnisko priekšlasījumu;".
28.
Papildināt ar 55.4. apakšpunktu šādā redakcijā:
"55.4. nemedicīniskie priekšlasījumi saturiski atbilst pamatspecialitātei, apakšspecialitātei, papildspecialitātei vai ārstnieciskajai vai diagnostiskajai metodei noteiktajām vispārējām profesionālām un teorētisko un praktisko zināšanu apjomam."
29.
Izteikt 57. punktu šādā redakcijā:
"57. Apstiprinātā tālākizglītības pasākuma numuru un tālākizglītības punktu skaitu pasākuma organizators norāda dokumentā, kas pasākuma dalībniekam tiek izsniegts par pasākuma apmeklēšanu."
30.
Papildināt ar 61.6. apakšpunktu šādā redakcijā:
"61.6. sertifikācijas komisija ir konstatējusi, ka resertificējamā ārstniecības persona ir pieļāvusi būtiskus profesionālās darbības pārkāpumus iepriekšējā sertifikāta darbības termiņa laikā."
31.
Izteikt 77.4. apakšpunktu šādā redakcijā:
"77.4. Centrālā medicīnas ētikas komiteja;".
32.
Izteikt 77.8. apakšpunktu šādā redakcijā:
"77.8. ārstniecības iestādes vai ārstniecības personu profesionālās organizācijas ētikas komisija (komiteja);".
33.
Izteikt 78.4. apakšpunktu šādā redakcijā:
"78.4. sertifikācijas institūcijai ir kļuvis zināms, ka ārstniecības persona ir izdarījusi vai pieļāvusi būtiskus pārkāpumus profesionālajā darbībā vai būtiski pārkāpusi ētikas normas."
34.
Izteikt 80. punktu šādā redakcijā:
"80. Ja sertifikācijas institūcijai ir kļuvis zināms, ka ārstniecības persona sertifikāta derīguma termiņa laikā neatbilst šo noteikumu 4. punktā, 5.3., 5.5., 5.5.1 vai 5.6. apakšpunktā noteiktajiem ierobežojumiem, sertifikācijas padome aptur attiecīgā sertifikāta darbību uz laikposmu, kurā tiesību ierobežojums nodarboties ar ārstniecību ir spēkā, bet ne ilgāk kā līdz attiecīgā sertifikāta derīguma termiņa beigām."
35.
Papildināt ar 86. punktu šādā redakcijā:
"86. Ārstniecības personām, kas neatbilst šo noteikumu 2.1 punktā minētajam līdz 2029.gada 31.decembrim ir jāiegūst ārstniecības personas sertifikāts."
36.
Papildināt ar 87. punktu šādā redakcijā:
"87. Šo noteikumu 10.1 punkts stājas spēkā 2026.gada 1.janvārī."
37.
Izteikt 1. pielikumu jaunā redakcijā (1. pielikums).
38.
Izteikt 2. pielikumu jaunā redakcijā (2. pielikums).
39.
Izteikt 3. pielikumu jaunā redakcijā (3. pielikums).
40.
Izteikt 4. pielikumu jaunā redakcijā (4. pielikums).
Ministru prezidents V. Uzvārds
Ministrs V. Uzvārds
1.
pielikums
Ministru kabineta
[24-TA-1881 Dt]
noteikumiem Nr.
[24-TA-1881 Nr]
2.
pielikums
Ministru kabineta
[24-TA-1881 Dt]
noteikumiem Nr.
[24-TA-1881 Nr]
3.
pielikums
Ministru kabineta
[24-TA-1881 Dt]
noteikumiem Nr.
[24-TA-1881 Nr]
4.
pielikums
Ministru kabineta
[24-TA-1881 Dt]
noteikumiem Nr.
[24-TA-1881 Nr]

"4. pielikums

Ministru kabineta

2024. gada 18. jūnija

noteikumiem Nr. 391


Profesionālā tālākizglītība un pedagoģiskā, akadēmiskā un administratīvā darbība


 

Nr. p. k. Nosaukums Tālākizglītības punkti (TIP) Nepieciešams iepriekšējs sertifikācijas institūcijas apstiprinājums (pasākuma organizatoram) Nepieciešama publicēšana sertificējošās institūcijas mājas lapā
1. Dalība pamatspecialitātes, apakšspecialitātes, papildspecialitātes vai ārstnieciskās vai diagnostiskās metodes profesionālās organizācijas tālākizglītības pasākumos (sēdēs) 1 TIP par vienu akadēmisko stundu (ne vairāk kā 8 TIP dienā) nav ir
2. Tālākizglītība kongresos, konferencēs, simpozijos, semināros un citos pasākumos Latvijā (izglītības iestāžu, ārstniecības iestāžu, citu organizatoru pasākumi) 1 TIP par vienu akadēmisko stundu (ne vairāk kā 8 TIP dienā) ir ir
3. Tālākizglītība kongresos, konferencēs, simpozijos, semināros un citos pasākumos1 ārpus Latvijas atbilstoši pasākuma organizatora noteiktajam nav nav
4. Dalība ārstniecības personu sertifikācijas institūcijas organizētās starpdisciplīnu konferencēs 12 TIP (par katru) nav ir
5. Latvijā veidotas tālmācības apmācības programmas apguve ar saņemtu vērtējumu2 1 TIP par vienu akadēmisko stundu ir ir
6. Ārpus Latvijas veidotas tālmācības apmācības programmas1 apguve ar saņemtu vērtējumu2 atbilstoši pasākuma organizatora noteiktajam ir3 ir
7.

Praktiskā profesionālā apmācība (stažēšanās, praktiskā apmācība, voluntēšana) ārstniecības iestādē apmācīttiesīgas ārstniecības personas vadībā4

8 TIP par vienu dienu

nav nav
8. Bakalaura grāda iegūšana veselības aprūpē (ja tiek iegūta cita ārstniecības personas profesionālā kvalifikācija)5 150 TIP nav nav
9. Maģistra grāda iegūšana veselības aprūpē5 150 TIP nav nav
10. Doktora grāda iegūšana veselības aprūpē5 200 TIP  nav nav
11. Jaunas specialitātes sertifikāta iegūšana 100 TIP nav nav
12. Jaunas ārstnieciskās vai diagnostiskās metodes sertifikāta iegūšana 50 TIP nav nav
13. 

Eiropas medicīnas speciālistu savienības (UEMS – Union Européenne des Médecins Spécialistes, European Union of Medical Specialists) eksāmena vai UEMS atzīta eksāmena nokārtošana attiecīgajā specialitātē vai metodē

100 TIP nav nav
14. Darbs profesionālās konsultatīvās padomēs un darba grupās. Darbība starptautiskās profesionālās organizācijās un to vēlētās institūcijās pamatspecialitātes, apakšspecialitātes, papildspecialitātes vai ārstnieciskās vai diagnostiskās metodes ietvaros vai starptautiskās organizācijās, kuras apvieno dažādu specialitāšu ārstniecības personas. 10 TIP gadā (neatkarīgi no padomju vai grupu skaita) nav nav
15. Apmācīttiesīgas ārstniecības personas darbs ar studentiem, rezidentiem, praktikantiem un stažieriem mazāk par vienu semestri gada laikā vai nepilnas slodzes pedagoģiskais darbs ārstniecības iestādē vai izglītības iestādē, kura īsteno medicīniskās izglītības programmas 10 TIP gadā nav nav
16. Apmācīttiesīgas ārstniecības personas darbs ar studentiem, rezidentiem, praktikantiem un stažieriem vienu semestri vai vairāk gada laikā vai pilnas slodzes pedagoģiskais darbs ārstniecības iestādē vai izglītības iestādē, kura īsteno medicīniskās izglītības programmas 20 TIP gadā nav nav
17. Darbs ārstniecības personu sertifikācijas institūcijas vēlētās institūcijās vai sertifikācijas komisijās 10 TIP gadā nav nav
18.  Dalība Latvijas Zinātnes padomes vai starptautiskos zinātnisko grantu projektos 10 TIP gadā 

vadītājam, 

2 TIP gadā dalībniekam
nav nav
19. Uzstāšanās ar ziņojumiem starptautiskos kongresos, konferencēs, simpozijos un citos pasākumos, tajā skaitā līdzautoriem6 30 TIP par katru nav nav
20.  Uzstāšanās ar priekšlasījumu ārstniecības personu profesionālo organizāciju tālākizglītības pasākumos (sēdēs), Latvijas mēroga kongresos, konferencēs, ārstniecības iestāžu vai profesionālo organizāciju klīniskās sēdēs6 10 TIP par katru nav ir
21. Stenda ziņojums starptautiskos kongresos, konferencēs, simpozijos un citos pasākumos6 20 TIP par katru nav nav
22. Mācību grāmatu un monogrāfiju autors vai līdzautors 200 TIP nav nav
23. Publikācijas starptautiski citējamos izdevumos7 50 TIP par katru nav nav
24. Medicīnisku rakstu publikācijas profesionālajos izdevumos 20 TIP par katru nav nav
25. Klīnisko vadlīniju izstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām klīnisko vadlīniju izstrādei, izvērtēšanai, reģistrēšanai un ieviešanai vai medicīnisko tehnoloģiju izstrāde atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajām prasībām ārstniecībā izmantojamo medicīnisko tehnoloģiju apstiprināšanai un jaunu medicīnisko tehnoloģiju ieviešanai 30 TIP katram darba grupas dalībniekam nav nav
26.

Prakses (stažēšanās, praktiskās pieredzes, voluntēšanas) vadīšana Universitātes slimnīcā vai valsts nozīmes specializētā  ārstniecības iestādē vai mentora, supervizora darbs valsts un pašvaldību ārstniecības iestādēs.

10 TIP gadā (kopā par visiem vadīšanas gadījumiem) nav nav

 

 

Piezīmes.

1 Sertificējamai ārstniecības personai ir pienākums iesniegt pamatotu pārrēķinu tālākizglītības punktu skaitam, ja par dalību pasākumā ārvalstīs tiek piešķirts tālākizglītības punktu skaits, kas neatbilst vienam tālākizglītības punktam par vienu akadēmisko stundu.

2 Atbilstoši šī pielikuma 5. un 6. punktam kopā iegūto tālākizglītības punktu skaits nedrīkst pārsniegt 20% no resertifikācijai specialitātē nepieciešamā tālākizglītības punktu skaita.

3 Iesniegumu apstiprināšanai var iesniegt arī specialitāšu profesionālās organizācijas, kā arī sertifikācijas institūciju sertifikācijas padomēm ir tiesības veidot apstiprināto vietņu sarakstus pēc savas iniciatīvas.

4 Atbilstoši šī pielikuma 7. punktam kopā iegūto tālākizglītības punktu skaits nedrīkst pārsniegt 16% no resertifikācijai specialitātē nepieciešamā tālākizglītības punktu skaita.

5 Netiek attiecināts uz zinātniskajiem grādiem, kuri iegūti, pielīdzinot iepriekš iegūto izglītību atbilstoši normatīvajiem aktiem par grādu un profesionālo kvalifikāciju pielīdzināšanu.

Atbilstoši šī pielikuma 19., 20. un 21. punktam kopā iegūto tālākizglītības punktu skaits nedrīkst pārsniegt 60% no resertifikācijai specialitātē nepieciešamā tālākizglītības punktu skaita

PubMed, SCOPUS, Web of Science

 "

Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk