Rīkojuma projekts

22-TA-124
Par tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi
1.
Atbalstīt konceptuālā ziņojuma "Par tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi" IV. sadaļā ietverto risinājumu B (1) – konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" (turpmāk – IDA) izveidošanu starp Iekšlietu ministriju, Valsts policijas koledžu, Rīgas Stradiņa universitāti un Latvijas Universitāti, kā arī jaunas mācību/studiju ēkas būvniecību.
2.
Noteikt  Iekšlietu ministriju par atbildīgo institūciju konceptuālā ziņojuma īstenošanā.    
3.
Atbalstīt Iekšlietu ministrijas priekšlikumu par studiju izmaksu koeficienta optimālo vērtību 1,9 izglītības tematiskajai jomai “Tieslietu zinātnes” attiecībā uz tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu un darbinieku  izglītības ieguvi IDA īstenotajās otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmās “Pirmstiesas izmeklēšana”, ņemot vērā tajās iekļaujamos specifiskos kursus
4.
Iekšlietu ministrijai līdz 2022. gada 1. jūnijam nodrošināt konsorcija līguma noslēgšanu starp iesaistītajām pusēm, paredzot, ka konsorcija līguma neatņemama sastāvdaļa ir vienošanās protokols, ko puses slēdz par katru saimniecisko gadu un kurā paredzēts vidējais studiju vietu skaits attiecīgajā saimnieciskajā gadā un tam atbilstošais finansējuma apmērs atbilstoši kārtējā gada valsts budžeta likumam.
5.
Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu tiesībaizsardzības iestādēm  2023. gadam un turpmākajiem gadiem speciālistu sagatavošanai tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībām IDA izskatīt Ministru kabinetā turpmāko gadu un vidēja termiņa valsts budžeta likumprojektu sagatavošanas un izskatīšanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām. Iekšlietu ministrijai turpmāko gadu un vidēja termiņa valsts budžeta likumprojektu sagatavošanas procesā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt attiecīgus starpnozaru prioritārā pasākuma pieteikumus, ņemot vērā arī faktisko vidējo studiju vietu skaitu īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmā, bakalaura studiju programmās un maģistra studiju programmās, studiju vietas bāzes izmaksas attiecīgajam gadam un izglītības tematisko jomu studiju izmaksu koeficientus.
6.
Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu Iekšlietu ministrijai 2023. gadam ne vairāk kā 3 718 473  euro, 2024. gadam ne vairāk kā 18 352 050 euro, 2025. gadam ne vairāk kā 20 224 564 euro, 2026. gadam ne vairāk kā 715 477 euro infrastruktūras izveidei un modernizācijai, kā arī aprīkojuma nodrošinājumam Valsts policijas koledžā izskatīt Ministru kabinetā turpmāko gadu un vidēja termiņa valsts budžeta likumprojektu sagatavošanas un izskatīšanas procesā kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu iesniegtajiem prioritāro pasākumu pieteikumiem atbilstoši valsts budžeta finansiālajām iespējām.
7.
Pieņemt zināšanai, ka konceptuālajā ziņojumā atbalstītā risinājuma īstenošanai plānotais papildu finansējums no valsts budžeta līdzekļiem būtiski pārsniedz Latvijas Nacionālajā attīstības plānā 2021.-2027.gadam (NAP2027) plānoto finansējumu tiesībaizsardzības iestādēs strādājošo izglītības kvalitātes palielināšanai un infrastruktūras uzlabošanai. Ja koncepcijas īstenošanai nepieciešamais finansējums netiks piešķirts pilnā apmērā, tas ietekmēs tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku mācību procesa kvalitāti un saturu, un konceptuālā ziņojuma mērķi netiks sasniegti pilnā apmērā. 
8.
Lai nodrošinātu šā rīkojuma 3. punkta izpildi, Iekšlietu ministrijai līdz 2022. gada 1. aprīlim sagatavot un iekšlietu ministram normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā grozījumu projektu Ministru kabineta 2006. gada 12. decembra noteikumos Nr. 994 “Kārtība, kādā augstskolas un koledžas tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem”.
 
9.
Izglītības un zinātnes ministrijai sadarbībā ar Iekšlietu ministriju līdz 2022. gada 31. decembrim sagatavot un normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā  iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā nepieciešamos grozījumu projektus normatīvajos aktos, paredzot vārda „akadēmija” lietojumu izglītības iestāžu izveidota konsorcija nosaukumā. Iekšlietu ministrijai līdz 2022. gada 31. decembrim izvērtēt konsorcija darbības uzsākšanai nepieciešamos normatīvo aktu grozījumus un, ja nepieciešams, sagatavot un iekšlietu ministram normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā  iesniegt izskatīšanai Ministru kabinetā grozījumus attiecīgajos normatīvajos aktos.
10.
Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2019. gada 7. maija rīkojumu Nr.220 “Par konceptuālo ziņojumu “Par tiesībaizsardzības iestāžu amatpersonu izglītības sistēmas pilnveidi””.
Ministru prezidents V. Uzvārds
Ministrs V. Uzvārds