Likumprojekts (grozījumi)

22-TA-1113
Grozījumi Augstskolu likumā
Izdarīt Augstskolu likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1996, 1. nr.; 1997, 3. nr.; 2001, 1. nr.; 2003, 12. nr.; 2004, 13. nr.; 2006, 8. nr.; 2007, 6., 11. nr.; 2008, 15. nr.; 2009, 2., 14. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2009, 194. nr.; 2010, 38., 206. nr.; 2011, 117., 202. nr.; 2012, 190. nr.; 2013, 40., 92., 188. nr.; 2014, 214., 257. nr.; 2016, 108., 125., 241. nr.; 2017, 90., 236. nr.; 2018, 36., 132., 216. nr.; 2019, 240. nr.; 2020, 80.B, 208., 213., 223. nr.; 2021, 79.A, 110., 118., 121.B, 221.A nr.; 2022, 69., 111.A, 144., 187. nr.) šādus grozījumus:
1.
Aizstāt visā likumā, izņemot pārejas noteikumu 7. punktu, vārdus "zinātniskā pētniecība" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "pētniecība" (attiecīgā locījumā).
2.
1. pantā:
papildināt pantu ar 1.2 punktu šādā redakcijā:
"12akadēmiskā vide  – ar augstskolu personāla un zinātnisko institūciju zinātnisko darbinieku, zinātnisko publikāciju regularitāti un kvalitāti, starptautiskās sadarbības apjomu un aktivitāti, zinātnes komunikāciju, reputāciju sabiedrībā, akadēmisko un profesionālo studiju programmu īstenošanu, zinātnisko darbību un māksliniecisko jaunradi saistīto resursu un darbības rezultātu kopums, kas vērsts uz ciešāku integrāciju Eiropas Augstākās izglītības telpā un Eiropas Pētniecības telpā, veicinot sadarbību, zināšanu un tehnoloģiju brīvu apriti, starptautisku mobilitāti, nacionālo pētījumu programmu īstenošanas koordināciju starpnacionālā līmenī;";
papildināt pantu ar 5.1 punktu šādā redakcijā:
"51) doktorantūra – akreditētas augstskolas vai augstskolu konsorcija izveidotā doktorantūras skolā īstenojama sistēma, kas sagatavo personas doktora grāda iegūšanai un kas tostarp ietver doktora studiju programmas apguvi un promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba izstrādāšanu un aizstāvēšanu, kā arī doktora grāda piešķiršanas procesu;";
izteikt 17. punktu šādā redakcijā:
"17) stratēģiskā specializācija – augstskolas dibinātāja noteiktās zinātnes nozaru grupas, kurās augstskola specializējas, īstenojot studiju programmas un veicot zinātnisko darbību. Stratēģiskā specializācija kalpo par pamatu augstskolas stratēģiskās attīstības plānošanai, nosakot primāri attīstāmās zinātnes nozares un studiju virzienus;";
aizstāt 18. punktā vārdus "augstskolas attīstības plāns" ar vārdiem "uz augstskolas attīstību vērstu darbību kopums".
3.
Aizstāt 3. panta 1.1 daļā vārdus "izraudzītajās zinātnes jomās" ar vārdiem "izraudzītajās zinātnes nozaru grupās" un vārdus "trīs zinātnes jomas" ar vārdiem "trīs zinātnes nozaru grupas".
4.
3.1 panta trešajā daļā:
aizstāt 2. punktā vārdu "zinātņu" ar vārdu "zinātnes";
papildināt 2. punkta "a" apakšpunktu pēc vārda "letonikā" ar vārdiem "un baltistikā";
aizstāt 3. punktā vārdus "zinātnes nozarēs" ar vārdiem "zinātnes nozaru grupās";
aizstāt 4. punktā vārdus "zinātnes doktora studiju programmas zinātnes jomās" ar vārdiem "akadēmiskās doktora studiju programmas zinātnes nozaru grupās".
5.
3.2 pantā:
aizstāt pirmajā daļā vārdus "Zinātnes doktora studiju programmas" ar vārdiem "Akadēmiskās doktora studiju programmas" un vārdus "kopīgas doktora studiju programmas" ar vārdiem "kopīgas akadēmiskās doktora studiju programmas";
aizstāt trešās daļas 1. punktā vārdus "zinātnes doktora studiju programmas" ar vārdiem "akadēmiskās doktora studiju programmas";
izteikt trešās daļas 2. punkta "b" apakšpunktu šādā redakcijā:
"b) katru gadu doktora studiju programmās aizstāv promocijas darbus vai doktora teorētiskos pētījumus un mākslinieciskās jaunrades darbu, kā arī piešķir zinātnes un profesionālos doktora grādus,".
6.
3.3 pantā:
aizstāt pirmajā daļā vārdus "Zinātnes doktora studiju programmas" ar vārdiem "Akadēmiskās doktora studiju programmas" un vārdus "kopīgas doktora studiju programmas" ar vārdiem "kopīgas akadēmiskās doktora studiju programmas";
aizstāt trešās daļas 1. punktā vārdus "zinātnes nozarēs" ar vārdiem "zinātnes nozaru grupās";
aizstāt trešās daļas 3. punktā vārdus "doktora studiju programma" ar vārdiem "akadēmiskā doktora studiju programma" un vārdus "doktora studiju programmās" ar vārdiem "akadēmiskajās doktora studiju programmās".
7.
3.4 pantā:
aizstāt pirmās daļas otrajā teikumā vārdus "Zinātnes doktora studiju programmas" ar vārdiem "Akadēmiskās doktora studiju programmas" un vārdus "kopīgas doktora studiju programmas" ar vārdiem "kopīgas akadēmiskās doktora studiju programmas";
aizstāt trešās daļas 1. punktā vārdus "zinātnes nozarē" ar vārdiem "zinātnes nozaru grupā".
8.
5. panta 2.1 daļā:
izteikt 1. punktu šādā redakcijā: 
"1) iedibina politiku un procedūras augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanai, ievērojot Eiropas Augstākās izglītības telpā pastāvošos kopīgos principus, standartus un rekomendācijas;";
papildināt daļu ar 6. punktu šādā redakcijā:
"6) izstrādā prasības un procedūras akadēmiskā godīguma ievērošanai un akadēmiskā godīguma pārkāpumu, tostarp negodprātīgas rīcības un plaģiāta, izskatīšanai, kā arī attiecīgu lēmumu pieņemšanai."
9.
Aizstāt 8. panta sestās daļas 1. punktā vārdus "zinātņu doktori tieši tajā zinātņu nozarē" ar vārdiem "personas ar zinātnes doktora grādu tajā zinātnes nozarē".
10.
Izteikt 9. panta 1.1 daļu šādā redakcijā:
"(11) Akadēmiskās informācijas centrs augstskolu un koledžu akreditācijas procesu organizē par maksu. Ministru kabinets nosaka Akadēmiskās informācijas centra valsts pārvaldes uzdevumu ietvaros sniegto maksas pakalpojumu cenrādi."
11.
Izteikt 15.1 panta 6. punktu šādā redakcijā:
"6) nosaka ar akadēmiskā godīguma ievērošanu un akadēmiskā godīguma pārkāpumu, tostarp negodprātīgas rīcības un plaģiāta, izskatīšanu saistītās prasības un procedūras;".
12.
Izslēgt 23. panta otro daļu.
13.
Izslēgt 26. panta pirmās daļas 3. punktā vārdus "to skaitā maģistranti, doktorandi un rezidenti".
14.
Izteikt 42. panta otro daļu šādā redakcijā:
"(2) Akadēmiskajam personālam ir tiesības vienu reizi saņemt apmaksātu triju mēnešu studiju atvaļinājumu promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba sagatavošanai."
15.
Papildināt IV nodaļu ar 43.1 un 43.2 pantu šādā redakcijā:
"43.1 pants. Doktorantu nodarbinātība
(1) Augstskola vai doktorantūras īstenošanā iesaistītais sadarbības partneris ar doktorantu, kurš šajā likumā noteiktajā kārtībā uzņemts valsts finansētā studiju vietā, vienlaikus noslēdz darba līgumu vismaz uz nepilnu darba laiku par doktoranta pieņemšanu darbā bez ievēlēšanas pētnieka, asistenta, lektora vai citā amatā, kurā galvenais uzdevums ir piedalīties studējošo izglītošanā vai veikt zinātnisko darbību vai mākslinieciskās jaunrades darbu, un šā līguma termiņš ir uz laiku, kas nav mazāks par attiecīgās doktora studiju programmas apguves laiku, par kuru ir noslēgts studiju līgums starp doktorantu un augstskolu.
(2) Šā panta pirmajā daļā nepilnais darba laiks:
1) doktorantam, kurš pieņemts darbā bez ievēlēšanas pētnieka amatā vai citā amatā, kurā galvenais uzdevums ir piedalīties studējošo izglītošanā vai veikt zinātnisko darbību vai mākslinieciskās jaunrades darbu, ir ne mazāk kā 12 stundas no normālā nedēļas darba laika;
2) doktorantam, kurš pieņemts darbā bez ievēlēšanas asistenta vai lektora amatā, ir ne mazāk kā 0,3 no lektoram, asistentam noteiktās darba slodzes gadā.
(3) Šā panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā noslēgto darba līgumu var izbeigt:
1) ar doktora grāda piešķiršanu;
2) ar doktoranta eksmatrikulēšanu no augstskolas pirms doktora studiju programmas apguves; 
3) ja Darba likumā noteiktajā kārtībā izbeidz darba līgumu pirms doktora studiju programmas apguves, doktorantam ir pienākums termiņā, kas noteikts studiju līgumā starp doktorantu un augstskolu, noslēgt šā panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā jaunu darba līgumu. 
(4) Doktoranti, kuri ir pieņemti darbā bez ievēlēšanas pētnieka, asistenta, lektora amatā, nav šajā likumā noteiktais akadēmiskais personāls, kā arī nav pieņemti darbā šā likuma 38. vai 40. pantā noteiktajos amatos. Doktorantam, kurš pieņemts darbā bez ievēlēšanas pētnieka, asistenta, lektora amatā, ir tādas pašas tiesības un pienākumi kā pētniekam, lektoram un asistentam, kas ieņem akadēmisko amatu, tomēr kā nodarbinātajam šādam doktorantam nav tiesību kandidēt uz satversmes sapulces, senāta un akadēmiskās šķīrējtiesas locekļa amatu un viņu nevar ievēlēt par minēto institūciju locekli.
(5) Doktorants, kurš imatrikulācijas dienā ieņem vēlētu akadēmisko amatu vai ir pieņemts darbā šā likuma 38. panta otrajā daļā vai 40. pantā noteiktā amatā, var neslēgt šā panta pirmajā daļā noteiktajā kārtībā darba līgumu, jo doktorants doktora studiju programmas apguves laikā var piedalīties studējošo izglītošanā vai veikt zinātnisko darbību vai mākslinieciskās jaunrades darbu attiecīgā amata ietvaros, par ko jau ir noslēgts darba līgums. Persona, kura ir apguvusi attiecīgo doktora studiju programmu, kā rezultātā tai piešķirts doktora grāds, vai kura ir eksmatrikulēta no augstskolas pirms doktora studiju programmas apguves, saglabā tiesības turpināt īstenot darba līgumu par vēlētā  akadēmiskā amata vai šā likuma 38. panta otrajā daļā vai 40. pantā noteiktā amata izpildi.
(6) Doktoranta, kurš atbilst šā panta piektajā daļā noteiktajām prasībām, darba līgums satur šā panta pirmajā daļā minēto prasību par piedalīšanos studējošo izglītošanā vai zinātniskās darbības veikšanu, vai mākslinieciskās jaunrades darbu kā amata galveno uzdevumu un šā panta otrajā daļā minēto prasību par nepilno darba laiku. Ja šāda doktoranta esošais darba līgums izbeidzas ar amatā ievēlēšanas termiņa beigām vai ar šā likuma 38. panta otrajā daļā vai 40. pantā noteiktajā kārtībā noslēgtā darba līguma termiņa beigām, bet doktora studiju programmas apguve nav pabeigta, tad doktorantam ir pienākums noslēgt jaunu darba līgumu šā panta trešās daļas trešajā punktā noteiktajā kārtībā, izņemot gadījumu, ja doktorants ir noslēdzis jaunu darba līgumu par šā panta piektajā daļā minēto amatu izpildi.  
(7) Doktorantu, kurš studē studiju vietā, kas nav valsts finansēta studiju vieta, kā arī doktorantu, kurš šajā likumā noteiktajā kārtībā uzņemts valsts finansētā studiju vietā un kurš vienlaikus ir uzņemts arī ārvalsts augstskolas doktora studiju programmā, lai īstenotu kopīgu doktorantūru (cotutelle) šā likuma 95. pantā noteiktajā kārtībā, var pieņemt darbā bez ievēlēšanas pētnieka, asistenta, lektora vai citā amatā, kurā galvenais uzdevums ir piedalīties studējošo izglītošanā vai veikt zinātnisko darbību vai mākslinieciskās jaunrades darbu, šajā pantā noteiktajā kārtībā.

43.2 pants. Pēcdoktorantūra 
(1) Pēcdoktorants ir fiziska persona, kurai ir piešķirts doktora grāds un kurai šajā likumā noteiktajā kārtībā ir tiesības uz pēcdoktorantūru. Pēcdoktorantūra ir periods, kas var ilgt 10 gadus no doktora grāda piešķiršanas dienas. Pēcdoktorants īsteno individuālus pētniecības vai pētniecībā balstītus mākslinieciski radošos projektus, piedalās vadoša pētnieka īstenojamā zinātniskā pētniecības projekta grupā, tostarp, lai pārņemtu šādu projektu vadīšanas un īstenošanas pieredzi, izpilda pienākumus saistībā ar studiju darbu kā akadēmiskais personāls, tostarp arī kā bakalaura, maģistra darbu vadītājs vai līdzvadītājs, un doktorantu zinātniski pētnieciskā darba konsultants vai līdzvadītājs. Pēcdoktorantūrā var īstenot mobilitātes iespēju (stažēšanās citā sadarbības augstākās izglītības vai zinātniskajā institūcijā vai pie komersanta).
(2) Pēcdoktorantūru īsteno augstskolas vai zinātniskās institūcijas.
(3) Pēcdoktorantu izraugās atklātā konkursā vai bez konkursa, pamatojoties uz iegūtu finansējumu individuālu pēcdoktorantūras pētniecības projektu atlasē, un augstskola vai zinātniskā institūcija ar pēcdoktorantu noslēdz darba līgumu uz noteiktu laiku. Pēcdoktorants, ar kuru noslēgts šajā daļā minētais darba līgums, nav augstskolas personāls, un viņš nav tiesīgs kandidēt uz satversmes sapulces, senāta un akadēmiskās šķīrējtiesas locekļa amatu un viņu nevar ievēlēt par minēto institūciju locekli."
16.
Izteikt 46. panta piekto daļu šādā redakcijā:
"(5) Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā augstskola un koledža savā tīmekļvietnē publisko uzņemšanas prasības studiju programmās."
17.
Papildināt 50. pantu ar trešo daļu  šādā redakcijā:
"(3) Doktorantam ir tiesības uz studiju pārtraukumu, kas doktorantam apgūstamās doktora studiju programmas ietvaros kopumā ir ne vairāk kā divi gadi. Studiju pārtraukumā neietilpst Darba likumā darbiniekam noteiktās tiesības uz darba pārtraukšanu uz laiku, piemēram, uz bērna kopšanas atvaļinājumu vai pārejošu darbnespēju. Studiju pārtraukuma pamatotību un piešķiršanas kārtību nosaka augstskola."
18.
Izteikt 52. panta pirmo daļu šādā redakcijā:
"(1) Valsts nosaka studiju vietu skaitu augstskolās, kas tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem (izņemot doktora studiju programmas). Augstskola nosaka valsts finansētu studiju vietu skaitu doktora studiju programmā atbilstoši piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Kārtību, kādā augstskolas tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem, nosaka Ministru kabinets. Uzņemšana valsts finansētajās studiju vietās notiek konkursa kārtībā."
19.
55. pantā:
papildināt pirmās daļas 2. punktu ar "e" apakšpunktu šādā redakcijā:
"e) zinātniskās darbības  obligātos rezultātus, kurus doktorants sasniedz akadēmiskās doktora studiju programmas apguves laikā, kā arī zinātniskās darbības un mākslinieciskās jaunrades darba obligātos rezultātus, kurus doktorants sasniedz profesionālās doktora studiju programmas mākslās apguves laikā, kas izstrādāti Ministru kabineta noteiktajā kārtībā;";
izteikt pirmās daļas 3. punktu šādā redakcijā:
"3) ietver programmas īstenošanā iesaistītā akadēmiskā personāla uzskaitījumu, tā kvalifikāciju un noteiktos pienākumus. Akadēmisko studiju programmu obligātās daļas un ierobežotās izvēles daļas īstenošanā piedalās kopā ne mazāk kā pieci attiecīgajā augstskolā ievēlēti profesori un asociētie profesori. Akadēmiskās doktora studiju programmas īstenošanā piedalās ne mazāk kā pieci profesori un asociētie profesori, tai skaitā ārvalstu, vai personas ar zinātnes doktora grādu. Promocijas darba vadītāju un līdzvadītāju zinātniskā un pedagoģiskā kvalifikācija, kā arī kompetence atbilst Ministru kabineta noteiktajām pamatprasībām. Profesionālās doktora studiju programmas mākslās īstenošanā piedalās ne mazāk kā piecas personas, kurām ir doktora grāds;";
papildināt pantu ar devīto daļu šādā redakcijā:
"(9) Ministru kabinets nosaka:
1) pamatprasības akadēmiskās doktora studiju programmas īstenošanā iesaistīto promocijas darba vadītāju un līdzvadītāju zinātniskajai un pedagoģiskajai kvalifikācijai, kā arī  kompetencei;
2) to studiju satura un tā īstenošanas aprakstā iekļaujamo zinātniskās darbības obligāto rezultātu pamatprasības, kurus doktorants sasniedz akadēmiskās doktora studiju programmas apguves laikā."
20.
55.2 pantā:
izteikt piektās daļas 3. punktu šādā redakcijā:
"3) studiju bāzes, informatīvās bāzes (tai skaitā bibliotēkas), finansiālās bāzes un materiāltehniskās bāzes atbilstība studiju programmas īstenošanas nosacījumiem, tajā skaitā arī akadēmiskās vides infrastruktūras nosacījumi  pētniecības veikšanai, tostarp arī doktora studiju programmā iesaistītie doktorantūras īstenošanas sadarbības partneri, lai sniegtu savstarpēji izdevīgus pakalpojumus un nodrošinātu Latvijas zinātnes un  pētniecības sistēmas izaugsmi uz izcilību un integrāciju Eiropas Pētniecības telpā;";
papildināt astoto daļu ar 11. punktu šādā redakcijā:
"11) augstskolas ar akadēmisko doktora studiju programmu saistītā vērtējamā vienība zinātnisko institūciju darbības starptautiskajā novērtējumā ir saņēmusi vērtējumu viena vai divas balles, ja attiecīgā doktora studiju programma nav unikāla vai nozīmīga Latvijas zinātnei, kultūrai, tautsaimniecībai un sabiedrībai."
21.
Izteikt 57. panta septīto daļu šādā redakcijā:
"(7) Pirmā, otrā un trešā cikla augstākās izglītības programmas veido saskaņā ar valsts izglītības standartu augstākajā izglītībā."
22.
59. pantā:
izslēgt trešo daļu;
izteikt ceturtās daļas otro teikumu šādā redakcijā:
"Minētā grādu un profesionālo kvalifikāciju pielīdzināšana ir maksas pakalpojums saskaņā ar Ministru kabineta apstiprinātu Akadēmiskās informācijas centra valsts pārvaldes uzdevumu ietvaros sniegto maksas pakalpojumu cenrādi.";
papildināt pantu ar piekto daļu šādā redakcijā:
"(5) Valsts atzītu augstākās izglītības diplomu anulē, ja augstskola atceļ lēmumu par grāda vai profesionālās kvalifikācijas vai grāda un profesionālās kvalifikācijas piešķiršanu, ja augstskola konstatē, ka piešķirtais grāds vai profesionālā kvalifikācija vai piešķirtais grāds un profesionālā kvalifikācija ir iegūta, pārkāpjot augstskolas akadēmiskā godīguma noteikumos noteikto akadēmisko godīgumu, kā arī negodprātīgas rīcības, tostarp plaģiātisma, rezultātā. Augstskolas lēmumu var pārsūdzēt tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā. Minētajam lēmumam par grāda vai profesionālās kvalifikācijas vai grāda un profesionālās kvalifikācijas piešķiršanas atcelšanu nav noilguma."
23.
Aizstāt 60. panta pirmajā daļā vārdus "ar pētnieciskām metodēm" ar vārdiem "ar zinātnes metodēm".
24.
Izslēgt 63. pantu.
25.
Izteikt 63.4 pantu šādā redakcijā:
"(1) Personai ir tiesības aizstāvēt doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu, ja:
1) tā ir izpildījusi visas nepieciešamās prasības, kas ietvertas akreditētā profesionālajā doktora studiju programmā mākslās viena profesionālā doktora grāda mākslās iegūšanai, un sagatavojusi doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu aizstāvēšanai;
2) kopīgas doktorantūras (cotutelle) ietvaros atbilstoši šā likuma 95. pantam tā ir izpildījusi visas nepieciešamās prasības, kas ietvertas akreditētā profesionālajā doktora studiju programmā mākslās profesionālā doktora grāda mākslās iegūšanai, un sagatavojusi doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu aizstāvēšanai;
3) kopīgās profesionālās doktora studiju programmas mākslās ietvaros atbilstoši šā likuma 55.1 pantam tā ir izpildījusi visas nepieciešamās prasības, kas ietvertas akreditētā kopīgajā profesionālajā doktora studiju programmā mākslās profesionālā doktora grāda mākslās iegūšanai, un sagatavojusi doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu aizstāvēšanai;
4) augstskola ir atzinusi personas ārpus formālās izglītības apgūtos rezultātus, profesionālajā pieredzē iegūto kompetenci un iepriekšējā izglītībā sasniegtos studiju rezultātus atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, un persona ir sagatavojusi doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu aizstāvēšanai.
(2) Profesionālo doktora grādu mākslās pēc akreditētas profesionālās doktora studiju programmas mākslās apguves un doktora teorētiskā pētījuma, mākslinieciskās jaunrades darba izstrādāšanas un aizstāvēšanas piešķir valsts pārbaudījumu komisija katrā mākslinieciskās darbības jomā. Valsts pārbaudījumu komisijas izveides kārtību un sastāvu apstiprina augstskolas senāts.
(3) Ja īsteno šā likuma 95. pantā noteikto kopīgo doktorantūru (cotutelle), tad valsts pārbaudījumu komisijas izveides un darbības kārtību paredz kopīgās doktorantūras līguma ietvaros.
(4) Doktora teorētiskais pētījums ir oriģināls mākslinieciskajā jaunradē un zinātnē balstīts pētījums, kas ir saistīts ar mākslinieciskās jaunrades darbu, sniedz jaunas atziņas mākslinieciskās darbības jomā un atbilst Ministru kabineta noteiktajām pamatprasībām doktora teorētiskajam pētījumam. 
(5) Mākslinieciskās jaunrades darbs ir pētniecībā balstīts, mākslu studiju ietvaros izstrādāts mākslinieciski augstvērtīgs darbs, kura pamatā ir īstenota unikāla mākslinieciska ideja un kas atbilst Ministru kabineta noteiktajām pamatprasībām mākslinieciskās jaunrades darbam.
(6) Doktorants patstāvīgi izstrādā doktora teorētisko pētījumu, balstoties uz zinātnisko mākslinieciskās jomas nozares uzziņu literatūru un materiāliem, audiovizuālajiem materiāliem, kā arī izmantojot teorētiskajos kursos gūtās zināšanas un praksē iegūtās atziņas. Doktorants pētījumu veic  darba vadītāja un līdzvadītāju vadībā, kuru zinātniskā un pedagoģiskā kvalifikācija, kā arī kompetence vai mākslinieciskās jaunrades darba rezultāti atbilst Ministru kabineta noteiktajām pamatprasībām.
(7) Ministru kabinets nosaka:
1) pamatprasības profesionālo doktora studiju programmu mākslās īstenošanā iesaistīto doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba vadītāju un līdzvadītāju zinātniskajai un pedagoģiskajai kvalifikācijai, kā arī kompetencei vai mākslinieciskās jaunrades darba rezultātiem;
2) pamatprasības doktora teorētiskajam pētījumam un mākslinieciskās jaunrades darbam;
3) to studiju satura un tā īstenošanas aprakstā iekļaujamo zinātniskās darbības un mākslinieciskās jaunrades darba obligāto rezultātu pamatprasības, kas doktorantam jāsasniedz profesionālās doktora studiju programmas mākslās apguves laikā.
(8) Latvijas profesionālā doktora studiju grāda mākslās nosaukums ir doktora grāds mākslās (artium doctor) un tā oficiālais saīsinājums – doktors mākslās (Art. D.)."
26.
Izteikt 87. panta pirmo daļu šādā redakcijā:
"(1) Lai nodrošinātu  augstākās izglītības sistēmas  efektivitāti un ilgtspējību, augstākās izglītības kvalitātes vadību, kā arī tās resursu pārvaldību, tostarp izveidojot caurskatāmas un sistemātiskas datu apkopošanas praksi un pārraugot attiecīgo statistiku, Akadēmiskā personāla reģistrā iekļauj datus par personām, kuras ieņem akadēmiskos amatus augstskolās un koledžās, un par personām, kuras ir nodarbinātas kā viesprofesori, asociētie viesprofesori, viesdocenti, vieslektori, viesasistenti, vadošie viespētnieki un viespētnieki, kā arī par doktorantiem, kuri šajā likumā noteiktajā kārtībā ir pieņemti darbā bez ievēlēšanas pētnieka, asistenta, lektora vai citā akadēmiskā amatā, kurā galvenais uzdevums ir piedalīties studējošo izglītošanā vai veikt zinātnisko darbību vai mākslinieciskās jaunrades darbu. Akadēmiskā personāla reģistrs ir Valsts izglītības informācijas sistēmas sastāvdaļa."
27.
Papildināt likumu ar XIII nodaļu šādā redakcijā:
"XIII nodaļa
Doktorantūra
88. pants. Doktorantūras skola
(1) Doktorantūras skola ir augstskolas vai augstskolu konsorcija struktūrvienība vai struktūrvienību kopums, kas augstskolā vai augstskolu konsorcijā organizē doktorantūras īstenošanu. Doktorantūras skolas  izveidošanu un darbības kārtību atbilstoši šim likumam un citiem normatīvajiem aktiem nosaka doktorantūras skolas nolikumā, kuru apstiprina augstskolas satversmes vai augstskolu konsorcija dibināšanas līgumā noteiktajā kārtībā.
(2) Augstskola vai augstskolu konsorcijs doktorantūras īstenošanas organizēšanai veido vienu vai vairākas doktorantūras skolas, bet ne vairāk kā vienu doktorantūras skolu katrā zinātnes nozaru grupā, ievērojot Eiropas Augstākās izglītības telpā pastāvošos kopīgos principus, standartus un rekomendācijas.
(3) Doktorantūras skolu var veidot un doktorantūru īstenot:
1) akreditēta augstskola, kura īsteno licencētas un akreditētas maģistra studiju programmas un kuras vērtējamā vienība, kas saturiski saistīta ar doktora studiju programmu, iepriekšējā zinātnisko institūciju darbības starptautiskajā novērtējumā ir saņēmusi vērtējumu vismaz trīs balles;
2) augstskolu konsorcijs, kura vadošā augstskola īsteno licencētas vai akreditētas maģistra studiju programmas un kuras vērtējamā vienība, kas saturiski saistīta ar doktora studiju programmu, iepriekšējā zinātnisko institūciju darbības starptautiskajā novērtējumā ir saņēmusi vērtējumu vismaz trīs balles. Savukārt attiecīgā augstskolu konsorcija partnerinstitūcijas, kura ir Latvijas augstskola un īsteno licencētas vai akreditētas maģistra studiju programmas, vērtējamā vienība, kas saturiski saistīta ar doktora studiju programmu, iepriekšējā zinātnisko institūciju darbības starptautiskajā novērtējumā ir saņēmusi vērtējumu vismaz divas balles. Attiecīgā augstskolu konsorcija partnerinstitūcija var būt ārvalstīs atzīta augstskola;
3) augstskolu konsorcijs, kura vadošā augstskola īsteno licencētas vai akreditētas maģistra studiju programmas, atbilst mākslu un kultūras universitāšu tipam un kuras vērtējamā vienība, kas saturiski saistīta ar profesionālā doktora studiju programmu mākslās, iepriekšējā zinātnisko institūciju darbības starptautiskajā novērtējumā ir saņēmusi vērtējumu vismaz trīs balles. Savukārt attiecīgā augstskolu konsorcija partnerinstitūcijas, kura ir Latvijas augstskola un īsteno licencētas vai akreditētas maģistra studiju programmas, vērtējamā vienība, kas saturiski saistīta ar doktora studiju programmu, iepriekšējā zinātnisko institūciju darbības starptautiskajā novērtējumā ir saņēmusi vērtējumu vismaz divas balles. Attiecīgā augstskolu konsorcija partnerinstitūcija var būt ārvalstīs atzīta augstskola, kura īsteno doktora studiju programmas mākslas un kultūras jomā.
(4) Augstskola vai augstskolu konsorcijs uz sadarbības līguma pamata doktora studiju programmas īstenošanā un pārvaldībā iesaista doktorantūras īstenošanas sadarbības partnerus, kas ir zinātniskās institūcijas, kā arī citas organizācijas un institūcijas, tai skaitā ārvalstu, lai nodrošinātu zinātniskās darbības veikšanu un veicinātu Latvijas zinātnes un pētniecības sistēmas izaugsmi uz izcilību un integrāciju Eiropas Pētniecības telpā.
(5) Promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba vadītāju un līdzvadītājus apstiprina atbilstoši doktorantūras skolas nolikumam, ievērojot augstskolas noteiktos promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba vadīšanas standartus par laba vadītāja un labas darba vadīšanas kritērijiem.
(6) Augstskola vai augstskolu konsorcijs doktorantūras skolas nolikumā nosaka prasības un procedūras doktorantūras skolas izveidei un darbībai, kā arī doktorantūras īstenošanas sadarbības partneru izvēlei, tai skaitā šo partneru iesaistei doktoranta nodarbinātībā šā likuma ietvaros, kā arī doktorantūras skolas pārvaldībā.

89. pants. Doktorantūras skolas funkcijas un uzdevumi
(1) Doktorantūras skolai ir šādas funkcijas: 
1) piesaistīt reflektantus uzņemšanai atklātā konkursā uz vakantām studiju vietām licencētās vai akreditētās doktora studiju programmās, tostarp arī kopīgās doktora studiju programmās;
2) organizēt licencētas vai akreditētas doktora studiju programmas, kā arī kopīgas doktora studiju programmas īstenošanu, tostarp arī sadarbībā ar citām doktorantūras skolām un doktorantūras skolas sadarbības partneriem;  
3) nodrošināt doktora studiju programmās to īstenošanai nepieciešamo akadēmisko vidi;
4) nodrošināt un uzraudzīt promocijas darbu, doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu vadīšanu saskaņā ar šo likumu, citiem normatīvajiem aktiem un doktorantūras skolas nolikumu;  
5) organizēt promocijas padomes izveidi promocijas darba aizstāvēšanai, doktora grāda piešķiršanas procesu un materiāltehniski nodrošināt promocijas padomes darbu;
6) nodrošināt finansējuma sadali doktora studiju programmu īstenošanai un doktorantūras skolas darbībai;
7) nodrošināt, ka doktorantiem ir pieejami studiju kursi plaši izmantojamo prasmju apguvei neatkarīgi no doktora studiju programmas studiju virziena;
8) organizēt un attīstīt sadarbības iespējas ar citām doktorantūras skolām;
9) veicināt starpnozaru zinātniskos pētījumus;
10) nodrošināt un organizēt doktorantu mobilitāti;
11) nodrošināt karjeras atbalstu doktorantiem, ņemot vērā viņu individuālos mērķus un motivāciju, situāciju darba tirgū, kā arī personu ar doktora grādu iespējas veidot ar akadēmisko vidi saistītu vai nesaistītu karjeru.
(2) Doktorantūras skolas uzdevumus nosaka augstskola atbilstoši šim likumam un citiem normatīvajiem aktiem.
 
90. pants. Doktorantūras skolas kvalitātes nodrošināšana un novērtēšana
(1) Doktorantūras skolas iekšējā kvalitātes nodrošināšanas sistēma ir daļa no augstskolas iekšējām kvalitātes nodrošināšanas sistēmām, un tās ietvaros augstskola:
1) vāc un analizē informāciju par attiecīgās doktora studiju programmas rezultatīvajiem rādītājiem  (tostarp personu skaitu, kam piešķirts doktora grāds, starptautiski atpazīstamu zinātnisku publikāciju skaitu un to citējamību, piesaistītā pētniecības projektu finansējuma apjomu, promocijas darbu vai doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu vadītāju kvalifikāciju un kompetenci, studiju kursiem plaši izmantojamo prasmju apguvei, mobilitātes aktivitātēm, kā arī pieejamo infrastruktūru);
2) nodrošina doktoranta sūdzību izskatīšanu par doktora studiju programmas īstenošanu, tostarp par promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba vadīšanu, un apelācijas procedūras īstenošanu, ievērojot akadēmisko godīgumu un intelektuālā īpašuma politiku;
3) nodrošina studiju līgumā ar doktorantu iekļauto noteikumu izpildi;
4) uzrauga doktoranta nodarbinātību atbilstoši šā likuma 43.1 pantam;
5) nosaka doktoranta promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba izstrādāšanas un mobilitātes finansēšanas pamatprincipus un kārtību, kādā tiek nodrošināta doktora studiju programmas mērķu un uzdevumu sasniegšana;
6) nodrošina promocijas darba vadītāju un līdzvadītāju zinātniskās un pedagoģiskās kvalifikācijas, kā arī kompetences atbilstību Ministru kabineta noteiktajām pamatprasībām, kā arī doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba vadītāju un līdzvadītāju zinātniskās un pedagoģiskās kvalifikācijas, kā arī kompetences vai mākslinieciskās jaunrades darba rezultātu atbilstību Ministru kabineta noteiktajām pamatprasībām;
7) pārrauga ar akadēmiskā godīguma ievērošanu saistītās prasības un procedūras, tostarp interešu konfliktu vai privileģētu attiecību neesību starp promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades vadītājiem, līdzvadītājiem un doktorantu;
8) pārliecinās, ka zinātniskās un mākslinieciskās aprobācijas veicināšanu nodrošina atbilstoši valsts izglītības standartā augstākajā izglītībā noteiktajām prasībām  profesionālā doktora grāda mākslās iegūšanai;
9) uzrauga kopīgās doktorantūras (cotutelle) īstenošanu atbilstoši šā likuma 95. pantam;
10) nodrošina arī citus augstskolas noteikumus par doktora studiju programmas iekšējās kvalitātes nodrošināšanu.
(2) Augstskola savu mērķu sasniegšanai nodrošina, ka zinātnisko institūciju darbības starptautiskajā novērtējumā piedalās arī doktorantūras skola.

91. pants. Uzņemšana doktora studiju programmā
(1) Uzņemšanu doktora studiju programmā organizē doktorantūras skola atklātā konkursā, ievērojot Ministru kabineta noteikumus par prasībām, kritērijiem un kārtību uzņemšanai studiju programmās un augstskolas uzņemšanas noteikumus studiju programmās.
(2) Augstskola, ievērojot Ministru kabineta noteikumus par studiju līgumā obligāti ietveramajiem noteikumiem, ar  doktorantu slēdz rakstveida studiju līgumu, kurā  ir iekļauts arī doktoranta individuālais studiju plāns ar sasniedzamajiem progresa rādītājiem.

92. pants. Promocijas darbs un promocijas darba aizstāvēšana
(1) Promocijas darbs ir oriģināls zinātnisks pētījums, kas izstrādāts patstāvīgi, lai iegūtu zinātnes doktora grādu, un kas publiski jāaizstāv par tā novērtēšanu un zinātnes doktora grāda piešķiršanu atbildīgas promocijas padomes sanāksmē.
(2) Personai ir tiesības aizstāvēt promocijas darbu, ja:
1) tā ir izpildījusi visas nepieciešamās prasības, kas ietvertas licencētā vai akreditētā akadēmiskajā doktora studiju programmā viena zinātnes doktora grāda iegūšanai, un sagatavojusi promocijas darbu aizstāvēšanai;
2) kopīgās akadēmiskās doktora studiju programmas ietvaros atbilstoši šā likuma 55.1 pantam tā ir izpildījusi visas nepieciešamās prasības, kas ietvertas licencētā vai akreditētā kopīgajā akadēmiskajā doktora studiju programmā zinātnes doktora grāda iegūšanai, un sagatavojusi promocijas darbu aizstāvēšanai;
3) kopīgas doktorantūras (cotutelle) ietvaros atbilstoši šā likuma 95. pantam tā ir izpildījusi visas nepieciešamās prasības, kas ietvertas licencētā vai akreditētā akadēmiskajā doktora studiju programmā zinātnes doktora grāda iegūšanai, un sagatavojusi promocijas darbu aizstāvēšanai;
4) augstskola ir atzinusi personas ārpus formālās izglītības apgūtos rezultātus, profesionālajā pieredzē iegūto kompetenci un iepriekšējā izglītībā sasniegtos studiju rezultātus atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, un persona ir sagatavojusi promocijas darbu aizstāvēšanai.
(3) Augstskola aizstāvētu promocijas darbu izvieto savā brīvi pieejamā tīmekļvietnē, izņemot gadījumu, ja augstskola saskaņā ar Informācijas atklātības likumu promocijas darbu ir klasificējusi kā ierobežotas pieejamības informāciju.
(4) Doktorantūras skola nosaka promocijas darba veidus un prasības promocijas darbam.

93. pants. Promocijas padome
(1) Promocijas padomi izveido pēc promocijas darba iesniegšanas doktorantūras skolā individuāli katram promocijas darbam. Promocijas padomi apstiprina atbilstoši augstskolas noteiktajai kārtībai. Doktorantūras skola augstskolas noteiktajā kārtībā saskaņā ar šo likumu  un citiem normatīvajiem aktiem organizē promocijas padomes izveidi.
(2) Ja kopīgu akadēmisku doktora studiju programmu īsteno Latvijas augstskolas, tad promocijas padomes izveides un darbības kārtību paredz augstskolu konsorcija vienošanās ietvaros, ievērojot šo likumu un citus normatīvos aktus. Ja kopīgu akadēmisku doktora studiju programmu īsteno ar ārvalstu partnerinstitūciju, tad promocijas padomes izveides un darbības kārtību paredz augstskolu konsorcija vienošanās ietvaros.
(3) Ja īsteno šā likuma 95. pantā noteikto kopīgo doktorantūru (cotutelle), tad promocijas padomes izveides un darbības kārtību paredz kopīgās doktorantūras līguma ietvaros.
(4) Promocijas padome, atklāti balsojot, Ministru kabineta noteiktajā kārtībā pieņem lēmumu par zinātnes doktora grāda (philosophiae doctor) – zinātnes doktors (Ph. D.) – piešķiršanu vai atteikumu piešķirt grādu. Promocijas padomes funkcija ir nodrošināt, ka promocijas darbs, par kuru tā piešķir zinātnes doktora grādu, atbilst šim likumam, citiem normatīvajiem aktiem un augstskolas noteikumiem par vispārpieņemtajiem starptautiskajiem attiecīgo zinātnes nozaru standartiem satura un metodoloģijas ziņā.
(5) Ministru kabinets nosaka:
1) prasības promocijas padomes locekļu kvalifikācijai;
2) prasības promocijas padomes izveidei un darbībai, kā arī promocijas padomes uzdevumus;
3) kārtību, kādā  promocijas padome vērtē promocijas darbu un piešķir zinātnes doktora grādu.
(6) Doktorantam ir tiesības, argumentēti pamatojot, prasīt augstskolai iecelta promocijas padomes locekļa un recenzenta maiņu.

94. pants. Doktorantūras finansējums
(1) Doktora studiju programmas valsts budžeta finansējumu veido:
1) doktora studiju programmas studiju vietas bāzes finansējums; 
2) doktoranta atalgojums katrai doktora studiju programmas valsts finansētajai studiju vietai;
3) līdzekļi ar doktora studiju programmu saistītu noteiktu mērķu īstenošanai.
(2) Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā doktorantūru finansē no valsts budžeta līdzekļiem, kā arī nosacījumus augstskolai valsts budžeta finansējuma saņemšanai, tostarp valsts finansētu studiju vietu skaita noteikšanai doktora studiju programmās.
(3) Personai ir tiesības studēt doktora studiju programmas studiju vietā, kuras maksu sedz no cita finansējuma avota, kas nav šā panta pirmajā daļā noteiktais valsts budžeta finansējums.

95. pants. Kopīga doktorantūra (cotutelle)
(1) Akreditēta augstskola ir tiesīga kopā ar attiecīgas valsts atzītu augstskolu ārvalstī (turpmāk – ārvalsts augstskola) īstenot kopīgu doktorantūru (cotutelle), kas paredz, ka doktorants vienlaikus ir uzņemts arī ārvalsts augstskolas doktora studiju programmā atbilstoši tās uzņemšanas prasībām, un kas ietver viena promocijas darba vai viena doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba kopīgu vadīšanu. Augstskola noslēdz rakstveida vienošanos (turpmāk – kopīgas doktorantūras līgums) par kopīgas doktorantūras īstenošanu ar doktorantu un ārvalsts augstskolu, pamatojoties uz doktoranta iesniegumu.
(2) Doktorantam ir tiesības apgūt augstskolas doktora studiju programmu kopīgas doktorantūras ietvaros, kā arī augstskolas un ārvalsts augstskolas vadītāju un līdzvadītāju vadībā izstrādāt vienu promocijas darbu vai vienu doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu, kuru aizstāv augstskolā vai ārvalsts augstskolā vai arī augstskolā un ārvalsts augstskolā, ievērojot promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba kopīgas vadīšanas prasības un procedūras saskaņā ar noslēgto kopīgas doktorantūras līgumu.
(3) Kopīgas doktorantūras līgumā ietver nosacījumus par abu doktora studiju programmu apguvi un sasniedzamajiem studiju rezultātiem, termiņu, kurā doktorants atrodas augstskolā un ārvalsts augstskolā, viena promocijas darba vai viena doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba izstrādi, kopīgu vadīšanu, kā arī aizstāvēšanu, tajā skaitā arī par promocijas darba vai doktora teorētiskā pētījuma un mākslinieciskās jaunrades darba valodu, doktora grāda piešķiršanu, promocijas padomes vai valsts pārbaudījumu komisijas izveides kārtību un sastāvu, doktora diploma par piešķirto doktora grādu izsniegšanu, kā arī citus nosacījumus.
(4) Doktorantam veiksmīgi aizstāvot vienu promocijas darbu vai vienu doktora teorētisko pētījumu un mākslinieciskās jaunrades darbu, atbilstoši kopīgā doktorantūras līguma nosacījumiem augstskola un ārvalsts augstskola piešķir vienu kopīgu doktora grādu vai augstskolas un ārvalsts augstskolas atsevišķu doktora grādu (dubultais doktora grāds) un izsniedz doktora grāda ieguvējam kopīgu doktora diplomu vai augstskolas un ārvalsts atzītas augstskolas atsevišķu doktora diplomu (dubultais doktora diploms). Kopīgas doktorantūras līgumā nosaka kopīgā doktora diplomā vai dubultajā doktora diplomā norādāmo informāciju, tostarp, ka doktora grāds piešķirts, īstenojot kopīgu doktorantūru, kā arī augstskolas, kas ir piešķīrušas attiecīgo doktora grādu."
28.
Papildināt pārejas noteikumus ar 97., 98., 99., 100., 101. un 102. punktu šādā redakcijā:
"97.  Grozījumi par šā likuma 5. panta 2.1 daļas 1. punkta izteikšanu jaunā redakcijā un 2.1 daļas papildināšanu ar 6. punktu, grozījumi par šā likuma papildināšanu ar 43.un 43.2 pantu, grozījumi par šā likuma 46. panta piektās daļas, 50. panta trešās daļas un 52. panta pirmās daļas izteikšanu jaunā redakcijā, grozījumi par šā likuma 55. panta pirmās daļas 2. punkta papildināšanu ar "e" apakšpunktu un pirmās daļas 3. punkta izteikšanu jaunā redakcijā, grozījumi par šā likuma 55.2 panta piektās daļas 3. punkta izteikšanu jaunā redakcijā un astotās daļas papildināšanu ar 11. punktu, grozījumi par šā likuma 59. panta trešās daļas un 63. panta izslēgšanu, grozījumi par šā likuma 63.panta un 87. panta pirmās daļas izteikšanu jaunā redakcijā, kā arī grozījumi par šā likuma papildināšanu ar XIII nodaļu stājas spēkā 2023. gada 1. septembrī.

98. Ministru kabinets līdz 2023. gada 1. septembrim izdod šā likuma:
1) 55. panta devītajā daļā minētos noteikumus;
2) 93. panta piektajā daļā minētos noteikumus.

99. Ministru kabinets līdz 2023. gada 1. septembrim izdara grozījumus:
1) Ministru kabineta 2018. gada 11. decembra noteikumos Nr. 795 "Studiju programmu licencēšanas noteikumi" atbilstoši grozījumiem šā likuma  55.2 panta piektās daļas 3. punktā, kā arī astotās daļas 11. punktā;
2) Ministru kabineta 2018. gada 2. oktobra noteikumos Nr. 617 "Noteikumi par profesionālās augstākās izglītības valsts standartu doktora grāda iegūšanai un kārtību, kādā piešķir profesionālo doktora grādu mākslās" atbilstoši grozījumiem šā likuma 63.4 pantā;
3) Ministru kabineta 2019. gada 25. jūnija noteikumos Nr. 276 "Valsts izglītības informācijas sistēmas noteikumi" atbilstoši grozījumiem šā likuma 87. panta pirmajā daļā;
4) Ministru kabineta 2006. gada 10. oktobra noteikumos Nr. 846 "Noteikumi par prasībām, kritērijiem un kārtību uzņemšanai studiju programmās" atbilstoši šā likuma 46. panta piektajai daļai un 91. panta pirmajai daļai;
5) Ministru kabineta 2007. gada 23. janvāra noteikumos Nr. 70 "Studiju līgumā obligāti ietveramie noteikumi" atbilstoši šā likuma  91. panta otrajai daļai;
6) Ministru kabineta 2018. gada 14. augusta noteikumos Nr. 505 "Ārpus formālās izglītības apgūto vai profesionālajā pieredzē iegūto kompetenču un iepriekšējā izglītībā sasniegtu studiju rezultātu atzīšanas noteikumi" atbilstoši šā likuma  63.4 panta pirmās daļas 4. punktam, kā arī 92. panta otrās daļas 4. punktam.

100.  Ministru kabinets sešu mēnešu laikā pēc tam, kad stājas spēkā grozījumi par šā likuma papildināšanu ar 94. pantu, kura otrā daļa paredz finansēt doktorantūru no valsts budžeta līdzekļiem, kā arī nosacījumus augstskolai valsts budžeta finansējuma saņemšanai, tostarp valsts finansētu studiju vietu skaita noteikšanai doktora studiju programmās, izdod šajā daļā minētos noteikumus.

101. Ministru kabinets sešu mēnešu laikā pēc tam, kad stājas spēkā grozījumi šā likuma  52. panta pirmajā daļā attiecībā uz valsts nosakāmo studiju vietu skaitu augstskolās, kas tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem (izņemot doktora studiju programmas), ievērojot, ka augstskola nosaka valsts finansētu studiju vietu skaitu doktora studiju programmā atbilstoši piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem, izdara attiecīgus grozījumus:
1) Ministru kabineta 2004. gada 24. augusta noteikumos Nr. 740 "Noteikumi par stipendijām";
2) Ministru kabineta 2006. gada 12. decembra noteikumos Nr. 994 "Kārtība, kādā augstskolas un koledžas tiek finansētas no valsts budžeta līdzekļiem".

102. Ministru kabinets sešu mēnešu laikā pēc tam, kad stājas spēkā grozījumi šā likuma 9. panta 1.1 daļā par tās izteikšanu jaunā redakcijā, izdod tajā minētos noteikumus. Līdz to izdošanai ir spēkā Ministru kabineta 2022. gada 14. jūlija noteikumi Nr. 430 "Nodibinājuma "Akadēmiskās informācijas centrs" maksas pakalpojumu cenrādis"."
Izglītības un zinātnes ministre A. Muižniece