Noteikumu (grozījumu) projekts

Ministru kabineta noteikumi Nr. 547
Rīgā 2024. gada 20. augustā (prot. Nr. 32 7. §)
24-TA-840
Grozījumi Ministru kabineta 2024. gada 20. februāra noteikumos Nr. 116 "Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.1. reformu un investīciju virziena "Produktivitātes paaugstināšana caur investīciju apjoma palielināšanu P&A" 5.1.1.r. reformas "Inovāciju pārvaldība un privāto P&A investīciju motivācija" 5.1.1.2.i. investīcijas "Atbalsta instruments pētniecībai un internacionalizācijai" ceturtās kārtas īstenošanas noteikumi"
Izdarīt Ministru kabineta 2024. gada 20. februāra noteikumos Nr. 116 "Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 5.1. reformu un investīciju virziena "Produktivitātes paaugstināšana caur investīciju apjoma palielināšanu P&A" 5.1.1.r. reformas "Inovāciju pārvaldība un privāto P&A investīciju motivācija" 5.1.1.2.i. investīcijas "Atbalsta instruments pētniecībai un internacionalizācijai" ceturtās kārtas īstenošanas noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2024, 40. nr.) šādus grozījumus:
1.
Izteikt 16.3. apakšpunktu šādā redakcijā:
"16.3. apliecinājumu par Komisijas regulas Nr. 651/2014 2. panta 18. punkta "c" apakšpunktā ietvertā nosacījuma ievērošanu. Ja projekta iesniedzējs ir komersants, komersantu vērtē tā saistītās grupas līmenī;".
2.
Izteikt 31.3.6. apakšpunktu šādā redakcijā:
"31.3.6. uz to attiecas līdzekļu atgūšanas rīkojums, kas minēts Komisijas regulas Nr. 651/2014 1. panta 4. punkta "a" apakšpunktā. Ja projekta iesniedzējs ir komersants, komersantu vērtē tā saistītās grupas līmenī."
3.
Izteikt 32.1. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.1. darbībām, kas saistītas ar fosilo kurināmo, tostarp tā pakārtotu izmantošanu, izņemot projektus elektroenerģijas vai siltuma ražošanā, kā arī ar saistīto pārvades un sadales infrastruktūru, izmantojot dabasgāzi, atbilstoši Eiropas Komisijas paziņojuma "Tehniskie norādījumi par principa "nenodarīt būtisku kaitējumu" piemērošanu saskaņā ar Atveseļošanas un noturības mehānisma regulu" (Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis, 2021. gada 18. februāris, Nr. C 58/1) III pielikuma nosacījumiem;".
4.
Svītrot 32.2. apakšpunktu.
5.
Izteikt 32.3. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.3. darbībām, kas saistītas ar atkritumu poligoniem, atkritumu sadedzināšanas iekārtām (izņemot darbības, kas paredzētas iekārtām vienīgi nepārstrādājamu bīstamo atkritumu apstrādei, un darbības, kas paredzētas esošām iekārtām, lai palielinātu energoefektivitāti, uztvertu izplūdes gāzes glabāšanai vai izmantošanai vai reģenerētu materiālus no pelniem, kas radušies sadedzināšanas iekārtu darbības rezultātā, ar nosacījumu, ka šādas darbības saskaņā ar šo investīciju nepalielina iekārtu atkritumu pārstrādes jaudu vai nepagarina iekārtu darbmūžu, par ko pētniecības projekta noslēgumā ir sniegti pierādījumi iekārtu līmenī) un mehāniski bioloģiskās apstrādes iekārtām (izņemot darbības, kas paredzētas esošām iekārtām, lai palielinātu energoefektivitāti vai modernizētu dalīto atkritumu pārstrādes darbības, atkritumus pārveidojot par komposta bioatkritumiem un veicot bioatkritumu anaerobo noārdīšanu, ar nosacījumu, ka šādas darbības nepalielina iekārtu atkritumu pārstrādes jaudu vai nepagarina iekārtu darbmūžu, par ko pētniecības projekta noslēgumā ir sniegti pierādījumi iekārtu līmenī);".
6.
Izteikt 32.4. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.4. darbībām, kas saistībā ar ilgstošu atkritumu apglabāšanu var radīt kaitējumu videi;".
7.
Izteikt 32.5. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.5. darbībām, kas kaitē labam ūdensobjektu stāvoklim vai labam to ekoloģiskajam potenciālam, ieskaitot virszemes ūdeņus un gruntsūdeņus, vai labam jūras ūdeņu vides stāvoklim;".
8.
Izteikt 32.6. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.6. darbībām, kas kaitē aprites ekonomikai, tostarp atkritumu rašanās novēršanai un reciklēšanai, vienā vai vairākos produktu aprites cikla posmos radot būtiskus efektivitātes trūkumus materiālu izmantošanā vai tādu dabas resursu tiešā vai netiešā izmantošanā kā neatjaunojami energoresursi, izejvielas, ūdens un zeme, tostarp produktu ilgizturības, remontējamības, modernizējamības, atkārtotas lietojamības vai reciklējamības ziņā;".
9.
Izteikt 32.7. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.7. darbībām, kas kaitē vides piesārņojuma novēršanai un kontrolei;".
10.
Izteikt 32.8. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.8. darbībām, kas kaitē bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu aizsardzībai un atjaunošanai, ja minētā darbība kaitē labam ekosistēmu stāvoklim un izturētspējai, vai kaitē dzīvotņu un sugu, tostarp Eiropas Savienības nozīmes dzīvotņu un sugu, aizsardzības statusam;".
11.
Izteikt 32.9. apakšpunktu šādā redakcijā:
"32.9. darbībām Eiropas Savienības emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas ietvaros, kas sasniedz tādu prognozēto siltumnīcefekta gāzu emisiju līmeni, kas nav zemāks par attiecīgajām līmeņatzīmēm."
12.
Izteikt 42.1. apakšpunktu šādā redakcijā:
"42.1. projekta iesniedzējs atbilst kādai no Komisijas regulas Nr. 651/2014 2. panta 18. punktā minētajām pazīmēm. Ja projekta iesniedzējs ir komersants, komersantu vērtē tā saistītās grupas līmenī;".
13.
Izteikt 56.1. apakšpunktu šādā redakcijā:
"56.1. atbalsta saņēmēja projektu izraudzījusies dalībvalsts atklātā uzaicinājumā, projekta iesniegumam pievienota šo noteikumu 16.1. apakšpunktā minētā atbalsta vēstule un atbalsta saņēmējs projektu izstrādājis efektīvā sadarbībā ar vismaz triju dažādu Eiropas Savienības dalībvalstu vai EEZ līgumslēdzēju pušu pārstāvjiem;".
14.
Izteikt 57.2. apakšpunktu šādā redakcijā:
"57.2. ja projekta ietvaros tiek veikti vairāki saistīti pētījumi, finansējuma intensitāti palielina, ja pētniecības projekta rezultāti ir ietverti šo noteikumu 55.3. apakšpunktā minētajā publikācijā vai konferences materiālos;".
15.
Izteikt 68. punktu šādā redakcijā:
"68. Projekta īstenošanas laikā atbalsta saņēmējs var saņemt avansa maksājumu, kas nepārsniedz 30 procentus no kopējā projekta publiskā finansējuma apmēra, pamatojot tā sasaisti ar projekta ietvaros noteikto rādītāju izpildes progresu atbilstoši šo noteikumu 6. punktam. Ja atbalsta saņēmējs vēlas saņemt vairākus avansus, tad nākamo avansu var saņemt pēc tam, kad iepriekšējais ir apgūts pilnā apmērā. Kopējā avansa un starpposma maksājumu kopsumma nedrīkst pārsniegt 90 procentus no kopējā projektam piešķirtā finansējuma. Aģentūra noslēguma maksājumu izmaksā pēc visu projektā paredzēto darbību pabeigšanas."
Ministru prezidente E. Siliņa
Ekonomikas ministrs V. Valainis