Sabiedrības līdzdalība

PAZIŅOJUMS. Nākamā kārtējā Valsts sekretāru sanāksme plānota š.g. 14.decembrī.
Būsim pateicīgi, ja veltīsiet līdz 10 minūtēm Jūsu laika, lai piedalītos aptaujā par TAP portālu. Jūsu viedoklis ir nozīmīgs, lai uzlabotu TAP portāla funkcionalitāti. Lai uzsāktu aptauju, spiediet ŠEIT . Aptauja ir anonīma, un dati tiks izmantoti tikai apkopotā veidā. Aptauju iespējams aizpildīt līdz 7. decembrim. Paldies!
Projekta ID/ Uzdevuma numurs
Tiesību akta/ diskusiju dokumenta nosaukums
Grozījumi Ministru kabineta 2012. gada 13. marta noteikumos Nr. 172 "Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem"
Līdzdalības veids
Diskusija/apspriede
Sākotnēji identificētās problēmas apraksts
   Veselības ministrija 2021.gadā aktualizēja veselīga uztura ieteikumus bērniem no 2 līdz 10 gadiem, kā arī bērniem un jauniešiem no 11 līdz 18 gadiem. Noteikumu projekta mērķis ir pārskatīt un precizēt Ministru kabineta 2012.gada 13.marta noteikumu Nr.172 „Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem” (turpmāk – Noteikumi Nr.172) atsevišķu pārtikas produktu (gaļas, piena un piena produktu, augļu, dārzeņu, cukura) daudzumus nedēļas ēdienkartē atbilstoši aktualizētajiem veselīga uztura ieteikumiem.
    Tāpat plānots veikt grozījumus atsevišķos Noteikumu Nr.172 punktos atbilstoši pašvaldību un ēdinātāju pārstāvju iesniegtajiem priekšlikumiem, lai vienkāršotu prasības un padarītu tās saprotamākas un vieglāk izpildāmas, kā arī atsevišķos gadījumos būtu iespējams samazināt papildu izdevumus ēdināšanas nodrošināšanai.
   Papildus Noteikumos Nr.172 tika pārskatīts punkts par iepirkumu veikšanu, izsakot to jaunā redakcijā atbilstoši Ministru kabineta noteikumu prasībām par zaļo publisko iepirkumu un to piemērošanas kārtībai. 
Mērķa apraksts
Tiesību akta projekta mērķis ir pārskatīt pārtikas produktu daudzumu nedēļas ēdienkartē atbilstoši aktuālākajiem veselīga uztura ieteikumiem. Tāpat nepieciešams veikt grozījumus atsevišķos noteikumu punktos atbilstoši pašvaldību un ēdinātāju pārstāvju priekšlikumos minētajam, lai vienkāršotu prasības un padarītu tās saprotamākas un vieglāk izpildāmas, kā arī atsevišķos gadījumos sniegtu iespēju samazināt papildu  izdevumus ēdināšanas nodrošināšanai.
Politikas jomas
Sabiedrības veselība
Teritorija
-
Sanāksmes vieta
MS Teams
Norises laiks
01.06.2022. 14:00 - 16:00
Informācija
Priekšlikumi iesniedzami elektroniski TAP vai sūtot tos uz e-pastu: lasma.pikele@vm.gov.lv
Pieteikšanās termiņš
30.05.2022.
Fiziskās personas
  • skolēni
  • pirmsskolas vecuma bērni
  • bērnu vecāki ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju darbinieki
Skaidrojums un ietekme
-
Juridiskās personas
  • Ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji Izglītības iestādes Ārstniecības iestādes Ilgstošas sociālās aprūpes un rehabilitācijas institūcijas
Skaidrojums un ietekme
-
Sagatavoja
Lāsma Piķele (VM)
Atbildīgā persona
Indra Dreika (VM)
Izsludināšanas datums
13.05.2022. 12:54