Atzinums

Projekta ID
23-TA-2277
Atzinuma sniedzējs
Ekonomikas ministrija
Atzinums iesniegts
06.10.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
1.2. Mērķis
Priekšlikums
Ekonomikas ministrija aicina papildināt Likumprojekta anotācijā iekļauto pamatojumu, norādot ieguvumus, kādēļ izvēlētais risinājums ir atbilstošākais, īpaši ņemot vērā, ka ne visus Likumprojekta subjektus ietekmē tiešā veidā Euribor likmju kāpums un iemesls virspeļņai, īpaši nebanku sektora uzņēmumiem to dažādo darbības profilu dēļ.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Priekšlikums
Saistībā ar Likumprojekta noteikumiem attiecībā uz ilgstoši lietotiem reprezentatīvajiem automobiļiem Ekonomikas ministrija lūdz papildināt Likumprojekta anotāciju ar skaidrojumu, kas ļautu precīzi identificēt izvēlētā risinājuma ietekmi uz uzņēmumu autoparka atjaunošanu, kā arī uzņēmumiem, kuri saimnieciskajai darbībai neizmanto reprezentatīvos automobiļus (arī pēc to 60 mēnešu ekspluatācijas laika) un kuriem saskaņā ar 27.04.2023. grozījumiem Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā tiek palielinātas uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likmes.
Tāpat aicinām iekļaut Likumprojekta anotācijā pamatojumu, cik samērīgi ir attiecināt regulējumu uz tiem reprezentatīvajiem automobiļiem, kuri iegādāti līdz 2023.gada 31.decembrim.
Piedāvātā redakcija
-
3.
Anotācija (ex-ante)
2.2.1. uz makroekonomisko vidi:
Priekšlikums
Aicinām papildināt anotāciju ar aprakstu par likumprojekta ietekmi uz makroekonomisko vidi, ņemot vērā, ka nodokļu izmaiņas ir faktors, kas ietekmē tautsaimniecību makrolīmenī. 
Piedāvātā redakcija
-