Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 2025. gada 5. decembrī no 00:00 līdz 02:00 LVRTC veiks plānotus infrastruktūras darbus. Šajā laikā īslaicīgi var būt traucēti vai nepieejami eID un eParaksts pakalpojumi (tai skaitā eParaksts mobile).
Projekta ID
24-TA-2387
Atzinuma sniedzējs
Pasaules Dabas fonds
Atzinums iesniegts
26.02.2025.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
1.2. Mērķis
Iebildums
Mērķis ir šauri definēts, jo vienkāršota tā īstenošana var radīt riskus ar ES tiesisko aktu pārņemšanu Latvijā, kādiem nolūkiem nākotnē tiks izmantots Meža valsts reģistrs, kā izmaiņas var radīt ietekmes uz meža apsaimniekošanas kvalitāti, t.sk. ar iecerētiem grozījumiem “Noteikumi par koku ciršanu mežā”, izprotot ka piedāvātās izmaiņas būtiski pavājinās vismaz tuvākajā nākotnē datu kvalitāti Meža valsts reģistrā. Nepieciešams vērtēt arī Noteikumu grozījumu projektu pašreizējās valsts budžeta iespēju kontekstā, pieaugot funkcijām un atbildības tvērumam valsts pārvaldes institūcijai - Valts meža dienestam.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Pastāv būtisks risks, ka pašreiz esošās tālizpētes datu ieguves tehnoloģsijas nevar nodrošināt pilnvērtīgu datu apjomu un esošā punkta īstenošana pavājinās datu kvalitāti Meža valsts reģsitrā un kopuma atbilstību ilgtspējīgas mežsaimniecības nosacījumiem.
Piedāvātā redakcija
-
3.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
59.punkts nonāk pretrunā ar Meža likuma 29.punktu (visbiežāk meža īpašnieka neatbilstība 5.daļas prasībām). Ilgtermiņa šāda pieeja mazinās datu kvalitāti Meža valsts reģistrā.
Piedāvātā redakcija
-