Atzinums

Projekta ID
24-TA-453
Atzinuma sniedzējs
Nodibinājums "Latvijas Dabas fonds"
Atzinums iesniegts
27.01.2025.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Likumprojekts (grozījumi)
Iebildums
Pozitīvi, ka likumprojektā ietvertā 22. panta desmitā daļā paredz, ka “Kompetentā institūcija lēmumā par paredzētās darbības akceptēšanu norāda nosacījumus, ar kādiem paredzētā darbība ir īstenojama vai nav pieļaujama. Nosacījumos, ja nepieciešams, ietver prasības ietekmes uz vidi monitoringam. Paredzētā darbība ir īstenojama, ievērojot kompetentās institūcijas lēmumā ietvertos nosacījumus.” Taču nav skaidrs mehānisms, kā tiks kontrolēta kompetentās institūcijas lēmumā ietverto nosacījumu ievērošana, tostarp arī monitoringa veikšana, un kā notiks darbības veicējam juridiski saistošu lēmumu pieņemšana, kas var izrietēt no monitoringa rezultātiem un ierobežot uzsākto darbību. Vēršam uzmanību, ka īpaši aktuāls šis jautājums ir saistībā ar vēja parku būvniecību, jo IVN ziņojumos ietvertie ietekmi mazinošie pasākumi lielā mērā balstās uz dažādu nosacījumu ievērošanu un monitoringu.
Lūdzam papildināt likumprojektu, norādot instititūcijas, kuras atbilstoši savai kompetencei kontrolēs lēmumā par paredzētās darbības akceptēšanu iekļauto nosacījumu ievērošanu, t.sk. monitoringa veikšanu, un būs tiesīgas nepieciešamības gadījumā pieņemt saistošus lēmumus par izmaiņām akceptētajā darbībā.
Piedāvātā redakcija
-
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk