Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 27. aprīlī plkst. 00.00 (naktī no 26. uz 27. aprīli) uzsāks eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu un tā ilgs aptuveni diennakti. Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī būs ierobežota eParaksta rīku darbība, bet pēc darbības atsākšanas visiem eParaksts mobile lietotājiem būs jāizveido jauna eParaksta parole. Tā kā darbu laikā nebūs pieejami eParaksta pakalpojumi, aicinām ieplānot veikt darbības sistēmās un dokumentu parakstīšanu savlaicīgi, jo 27. aprīlī organizācijas sistēmās e-Identitātes apliecināšana un parakstīšana nebūs iespējama. Vairāk informācijas eparaksts.lv portālā.
Projekta ID
22-TA-1992
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Pašvaldību savienība
Atzinums iesniegts
26.10.2022.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Lūdzu skaidrot, vai Latvijā akreditētās laboratorijas var noteikt visas šo noteikumu 1. un 2. pielikumā minētās vielas.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Uzskatām, ka nepieciešams veikt finanšu aplēsi par   sajaukšanās zonu aprēķinu veikšanas ietekmi uz ūdenssaimniecības tarifiem, un secīgi sabiedrību un uzņēmējdarbību.Rēķiniem par ūdenssaimniecības pakalpojumu saņemšanu jābūt samērīgiem un praktiski samaksājamaiem. Uzskatām, ka šim nolūkam jāparedz valsts finansējums.
Piedāvātā redakcija
-
3.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Lūdzu sniegt skaidrojumu, kas šādus aprēķinus var veikt, kur un kā iegūstami virszemes ūdensobjektu raksturojošie hidroloģiskie parametri.
Piedāvātā redakcija
-
4.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Lai visās pašvaldībās nodrošinātu vienotu pieeju, izpildot augstākminēto normu, lūdzam izvērtēt iespēju noteikumu projektā  iekļaut vienotus aglomerācijas noteikšanas kritērijus vai arī papildus  izstrādāt vienotu aglomerāciju robežu noteikšanas metodiku.
Piedāvātā redakcija
-
5.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un kontroli cita starpā nosaka 2017. gada 27. jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr.384 ”Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu” uz kuru pamata savukārt pašvaldības izdod (ir izdevušas) pašvaldību saistošos noteikumus decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrēšanai, uzraudzībai un asenizatoru kontrolei. Atsevišķās pašvaldībās (piem., Rīgas, Jūrmalas) jau šobrīd izdotajos saistošajos noteikumos ir noteiktas prasības vidē novadāmo notekūdeņu kvalitātei, kas ir augstākas par 2002.gada 22.janvāra Ministru kabineta noteikumos Nr.34 “Noteikumi par piesārņojošo vielu emisiju ūdenī“ (turpmāk – Noteikumi Nr.34) 5.pielikuma 1.tabulā noteiktajām prasībām. Pašvaldību saistošajos noteikumos noteiktas prasības ne tikai Bioķīmiskā skābekļa patēriņa, Ķīmiskā skābekļa patēriņa un suspendēto vielu daudzuma novadāmajos notekūdeņos robežvērtības, bet noteiktas arī emisiju robežvērtības kopējam fosforam un kopējam slāpeklim, atbilstoši aglomerācijas lielumam (cilvēkekevivalentam). Tas kopumā atbilst direktīvas Nr.91/271/EEK pamatmērķim – samazināt uz vidi radīto notekūdeņu slodzi un ietekmi. Esošā grozījumu redakcija pieļaus situāciju, ka aglomerācijās, kur iedzīvotāju ekvivalents ir lielāks par 100 000 tūkstošiem (Rīga, Daugavpils) individuālajām attīrīšanas iekārtām ar attīrīto notekūdeņu jaudu mazāku par 5m3 diennaktī, kuru izmantošanai nav jāsaņem piesārņojošo darbību atļauja vai apliecinājums, netiek vispār noteiktas prasības kopējā fosfora un kopējā slāpekļa limitiem novadīšanai vidē, tā kā Noteikumu Nr.34 5.pielikuma 1.tabulā nav noteikti limiti fosfora un slāpekļa attīrīšanai notekūdeņos (šādi limiti noteikti 2.tabulā). Šobrīd Rīgas pilsēta prasības vidē novadāmo notekūdeņu kvalitātei jau ir noteikusi pašvaldības saistošajos noteikumos, kuri reglamentē decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un asenizācijas pakalpojumu sniegšanu. Attiecīgi grozījums paredzētu pienākumu emisiju radītajam ievērot ne tikai Noteikumos Nr.34 noteiktās prasības, bet arī pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktās prasības, ja tādas ir noteiktas.
Piedāvātā redakcija
Ja aglomerācijās, kurās cilvēku ekvivalents ir lielāks par 2000, notekūdeņu savākšanai un attīrīšanai izmanto rūpnieciski izgatavotas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kuras attīrītos notekūdeņus novada vidē un kuru kopējā jauda ir mazāka par 5 m3/diennaktī, iekārtu īpašnieks vai valdītājs nodrošina notekūdeņu atbilstību vismaz šo noteikumu 5. pielikuma 1. tabulā un 9.1 punktā noteiktajām prasībām, kas noteiktas tās piesārņojuma slodzes kategorijas aglomerācijām, kurā atrodas konkrētās attīrīšanas iekārtas vai atbilstību citos normatīvajos aktos noteiktajai attīrīšanas kvalitātei.
6.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums

Par 1.1.3. un 1.1.2. apakšpunktiem - Dienestam, pārskatot un izsniedzot uzņēmumiem A un B kategorijas atļaujas par bīstamo un prioritāro vielu novadīšanu centralizētajā kanalizācijas sistēmā, vajadzētu sniegt Operatoram informāciju par šādiem uzņēmumiem, proti, pievienot monitoringa programmai nepieciešamās prioritārās un bīstamās vielas par tiem uzņēmumiem, kuriem ir izsniedzis A vai B atļaujas apkalpojamajā teritorijā, vai paziņot operatoram par konkrēto vielu iespējamību saistībā ar izsniegtajām atļaujām operatora darbības zonā.

 
Piedāvātā redakcija
-