Atzinums

Projekta ID
23-TA-1102
Atzinuma sniedzējs
Veselības ministrija
Atzinums iesniegts
03.07.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Noteikumu projekts
Priekšlikums
Ņemot vērā to, ka noteikumu projektā finansējuma saņēmējam un sadarbības partnerim paredzētās īstenojamās darbības ietver arī aktivitātes bērnu vecākiem (piemēram, 17.6.apakšpunktā norādīto agrīnu intervenču pilotēšanu un īstenošanu vecāku un bērnu mijiedarbības stiprināšanai, hiperaktivitātes mazināšanai un uzmanības noturības veicināšanai bērniem, kā arī 17.12.apakšpuntā ietvertās aktivitātes vecāku un speciālistu motivēšanai un informēšanai, kapacitātes stiprināšanas pasākumiem), aicinām pie projekta sasniedzamajiem rezultatīvajiem rādītājiem norādīt arī bērnu vecākus.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Noteikumu projekts
Priekšlikums
17.14. apakšpunkts paredz, ka atbalstāmās darbības ir izvērtējumu, pētījumu, ekspertīžu un analīzes veikšana; 17.11. apakšpunkts, ka atbalstāmās darbības ir izvērtējumi un pētījumi  problēmu izplatības noteikšanai, atbalsta pasākumu plānošanai un intervences efektivitātei. Lūdzam papildināt anotāciju, kādi izvērtējumi, pētījumi, ekspertīzes, analīze paredzēta 17.14. apakšpunktā. Lūdzam papildināt anotāciju ar skaidrojumu par atbalstāmo darbību  "analīze". Kas ar to tiek saprasts? Ar ko tā atšķiras no izvērtējuma, pētījuma?
Piedāvātā redakcija
-
3.
Noteikumu projekts
Priekšlikums
Apakšpunktā nepieciešams labot tehnisko kļūdu.
Piedāvātā redakcija
-
4.
Anotācija (ex-ante)
1.1. Pamatojums
Priekšlikums
Lūdzam paskaidrot  projekta anotācijā iekļautā teikuma “Sadarbības partneris tam deleģēto atbildības jomu un darbību īstenošanai saņem publisko finansējumu atbilstoši stapresoru vienošanās vai sadarbības līgumā paredzētajam.” nozīmi saistībā ar sadarbības partneru iesaisti 4.3.6.7. pasākuma īstenošanā.

 
Piedāvātā redakcija
-
5.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Priekšlikums
Projekta ietvaros paredzēts īstenot pasākumus, tajā skaitā agrīnas intervences, bērniem ar dažāda veida veselības un uzvedības traucējumiem, piemēram, agrīnu intervenču pilotēšanu un īstenošanu bērniem ar psihomotoriem un psihosociāliem traucējumiem. Lūdzam anotāciju papildināt ar skaidrojumu, kā šādi bērni tiks identificēti un iekļauti projektā, piemēram, vai tie ir bērni, kas novirzīti medicīniski pedagoģiskai komisijai, kā arī ietvert skaidrojumu, kāda veida un apjoma informāciju plānots iegūt no veselības nozares sektora, lai Veselības ministrija var izvērtēt informācijas iegūšanas samērīgumu un iespējamā administratīvā vai resursu (tajā skaitā papildus ārstu konsultāciju) sloga veidošanos veselības aprūpes sektorā.
Piedāvātā redakcija
-