Atzinums

Projekta ID
23-TA-2286
Atzinuma sniedzējs
"Sociālās inovācijas centrs"
Atzinums iesniegts
25.09.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Saskaņots ar priekšlikumiem

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Informatīvais ziņojums
Priekšlikums
VISPĀRĪGIE IETEIKUMI:
4. Kompetences centra institucionālā struktūra, veicamās funkcijas un iesaistītās puses

- Veidot Sociālās inovācijas kompetences centru, kā koleģiālu iestādi, kurā publiskais (akadēmiskais, valsts un pašvaldības), privātais un nevalstiskais sektors līdzvada zināmas jomas, sektorus (vairākkārt, to esam snieguši kā ieteikumu diskusijās u.c. dokumentos, kā arī izveidojuši vizualizāciju). Tādā veidā SIF iezīmējot tikai koleģiālu darbību koordinējošu, uz sadarbību vērstu koleģiālas pārvaldības modeli starp sektorus pārstāvošām/koordinējošām organizācijām.
-  Fokusēties uz starpsektorālo sadarbību, informatīvais ziņojums nesniedz pārliecību, ka šī joma tiek ņemta vērā. Piemēram, ''sociālo inovāciju ekosistēmas dalībnieku sadarbības modeļu pilotēšanu'', būtu jāizvirza kā sākotnējais un svarīgākais fokuss, ar kuru sākt centra izveidi. Modeli var balstīt uz tā saucamajiem nekonkurējošie sociālās inovācijas klāsteru modeļiem (Clusters of social and ecological innovation);
- Jāsaprot, ka rīki, metodes un materiāli sociālās inovācijas kapacitātes celšanai, atšķirsies atkarībā no sektora. Būtiska ir šo rīku, metožu un materiālu pielāgošana konkrētajam sektoram.
-Tabulā ''Latvijas kompetences centra rīcības plāns turpmākajiem trīs gadiem*
Sinerģijas veicināšana neparādās sinerģijas radīšanas starpsektoru aktivitātes. Šīm aktivitātēm faktiski būtu jābūt kā koleģiālas sadarbības pilotēšanas modelim, kas parādās jau 2024.gada I.semestrī, līdz ar normatīvās bāzes izstrādi un koleģiālas pārvaldības principu ieviešanu.
- Pārskatīt visu tabulas ''Latvijas kompetences centra rīcības plāns turpmākajiem trīs gadiem* sadaļu Sinerģijas veicināšana, paredzot koleģiāla modeļa izstrādes, attiecīgās normatīvās bāzes pielāgošanas iespējas un pilotēšanu, kā SIKC ikdienas procesu pārvaldībā, tā arī koleģiālu, īstermiņa aktivitāšu realizēšanai, ar ieinteresētajām pusēm. 

SPECIFISKIE IETEIKUMI (esošā redakcija) 
1)  Tāpat kompetences centram ir noteikti pieci apakšuzdevumi:
 sinerģijas radīšana;
2) rīku, metožu un izglītojošu materiālu tīmekļa vietni; 


 
Piedāvātā redakcija
SPECIFISKIE IETEIKUMI (ieteicamā redakcija) 
1)Tāpat kompetences centram ir noteikti pieci apakšuzdevumi:
sinerģijas radīšana starpsektorālā līmenī;
2) rīku, metožu un izglītojošu materiālu tīmekļa vietnes izveidi, kā arī vietnē esošo materiālu atbilstība un pielāgošana sektoru vajadzībām;