Noteikumu projekts

21-TA-408
Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 6.1.7. specifiskā atbalsta mērķa "Multimodāla transporta sistēmas iespējošana” 6.1.7.2. pasākuma “Veikt pētījumus, novērtējumus un saistītās dokumentācijas izstrādi ilgtspējīga, integrēta un koordinēta multimodāla sabiedriskā transporta plāna priekšlikumu izstrādei Rīgas metropoles areālā" īstenošanas noteikumi
I.Vispārīgie jautājumi
1.
Noteikumi nosaka:
1.1.
kārtību, kādā īsteno darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" prioritārā virziena "Ilgtspējīga transporta sistēma" 6.1.7. specifiskā atbalsta mērķa "Multimodāla transporta sistēmas iespējošana" 6.1.7.2. pasākumu "Veikt pētījumus, novērtējumus un saistītās dokumentācijas izstrādi ilgtspējīga, integrēta un koordinēta multimodāla sabiedriskā transporta plāna priekšlikuma izstrādei Rīgas metropoles areālā” (turpmāk – pasākums) un tā ietvaros apstiprinātos projektus;
1.2.
pasākuma mērķi;
1.3.
pasākumam pieejamo finansējumu;
1.4.
prasības Kohēzijas fonda projekta iesniedzējam (turpmāk – projekta iesniedzējs);
1.5.
atbalstāmo darbību un izmaksu attiecināmības nosacījumus;
1.6.
vienošanās par projekta īstenošanu (turpmāk – vienošanās) vienpusējā uzteikuma nosacījumus;
1.7.
vienkāršoto izmaksu piemērošanas nosacījumus un kārtību.
2.
Pasākuma mērķis ir veikt pētījumus, novērtējumus un saistītās dokumentācijas izstrādi ilgtspējīga, integrēta un koordinēta multimodāla sabiedriskā transporta plāna priekšlikumu izstrādei Rīgas metropoles areālā.
3.
Pasākuma mērķa grupa ir Rīgas metropoles areāla satiksmes dalībnieki, sabiedriskā transporta un saistīto pakalpojumu lietotāji.
4.
Pasākumu īsteno līdz 2023. gada 31. decembrim, sasniedzot šādus nacionāla līmeņa uzraudzības rādītājus:
4.1.
iznākuma rādītājs – veikto pētījumu skaits – vismaz 3;
4.2.
rezultāta rādītājs – izstrādāts ilgtspējīgs integrēta sabiedriskā transporta plāna priekšlikums Rīgas metropoles areālam.
5.
Pasākumu īsteno ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā.
6.
Pasākuma ietvaros atbildīgās iestādes funkcijas pilda Satiksmes ministrija (turpmāk – atbildīgā iestāde).
7.
Pasākumam pieejamais kopējais attiecināmais finansējums nav mazāks par 1 176 470 euro, tai skaitā Kohēzijas fonda finansējums nepārsniedz 1 000 000 euro un valsts budžeta finansējums nav mazāks par 176 470 euro.
8.
Maksimālais attiecināmais Kohēzijas fonda finansējuma apmērs nepārsniedz 85 % no projektam plānotā kopējā attiecināmā finansējuma.
II.Prasības projekta iesniedzējam
9.
Projekta iesniedzējs pasākuma ietvaros ir Satiksmes ministrija.
10.
Projekta iesniedzējs, kas pēc projekta iesnieguma apstiprināšanas ir arī finansējuma saņēmējs (turpmāk – finansējuma saņēmējs), sagatavo un elektroniski, izmantojot Kohēzijas politikas fondu vadības informācijas sistēmu 2014. – 2020. gadam, iesniedz sadarbības iestādē projekta iesniegumu saskaņā ar projekta iesnieguma atlases nolikuma prasībām.
III.Atbalstāmās darbības un izmaksas
11.
Pasākuma ietvaros atbalstāmās darbības ir pētījumu, novērtējumu un saistītās dokumentācijas izstrāde, kas nepieciešama ilgtspējīga, integrēta un koordinēta multimodāla sabiedriskā transporta plāna priekšlikuma izstrādei Rīgas metropoles areālam un aptver sabiedriskā transporta ritošā sastāva tehnoloģijas, sabiedriskā transporta un mikromobilitātes infrastruktūras, attīstāmo maršrutu un multimodālo mobilitātes punktu un saistīto nosacījumu attīstības vajadzības.
12.
Pasākuma ietvaros plāno šādas tiešās attiecināmās izmaksas:
12.1.
pētījumu, novērtējumu, iepirkumu dokumentācijas, izmaksu un ieguvumu analīzes izstrādes ārpakalpojuma izmaksas, kas sekmē šo noteikumu atbalstāmo darbību un rādītāju izpildi;
12.2.
projekta vadības un īstenošanas personāla atlīdzības izmaksas, kas radušās uz darba līguma vai uzņēmuma (pakalpojuma) līguma pamata, tai skaitā normatīvajos aktos par darba atlīdzību noteiktās piemaksas un nodokļi, ņemot vērā, ka:
12.2.1.
tās nepārsniedz 24 426 euro gadā pieskaitot 0,64 procentus no projekta tiešajām attiecināmajām izmaksām, neieskaitot tiešās projektu vadības personāla izmaksas, un summu reizinot ar projekta ilgumu gados. Ja projekts ilgst mazāk par gadu vai nepilnos kalendārajos gados, ierobežojums tiek aprēķināts proporcionāli projekta mēnešu skaitam atbilstoši aprēķina formulai:

(24 426 + (Y x 0,64%)) x Z = Limits
Kur mainīgās vērtības:
Y – projekta attiecināmās izmaksas bez projekta vadības personāla izmaksām;
Z – projekta ilgums gados.
12.2.2.
attiecināma ir ne mazāka kā 30 procentu noslodze noteiktā laikposmā (vismaz viens mēnesis), ja personāls iesaistīts projektā saskaņā ar daļlaika attiecināmības principu (attiecināms, ja izmaksas radušās uz darba līguma pamata).
13.
Pievienotās vērtības nodokļa izmaksas šo noteikumu 12.1. apakšpunktā minētajām izmaksu pozīcijām ir attiecināmās izmaksas, ja tās nav atgūstamas atbilstoši normatīvajiem aktiem nodokļu politikas jomā.
14.
Projekta netiešās attiecināmās izmaksas plāno kā vienu izmaksu pozīciju 15 % apmērā no šo noteikumu 12.2. apakšpunktā inētajām izmaksām, kas radušās uz darba līguma pamata.
15.
Pasākuma atbalstāmo darbību ietvaros radušās izmaksas ir attiecināmās izmaksas finansēšanai no Kohēzijas fonda un valsts budžeta līdzfinansējuma, ja tās atbilst šo noteikumu 11. punktā minētajām atbalstāmajām darbībām un 12. punktā minētajām attiecināmajām izmaksām un šo noteikumu 14. punktā minētajiem ierobežojumiem un ir radušās ne agrāk kā no 2021.gada 16.jūnija.
IV.Projekta īstenošanas nosacījumi
16.
Īstenojot projektu, finansējuma saņēmējs:
16.1.
nodrošina informācijas un publicitātes pasākumus, kas noteikti Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 17. decembra Regulā (ES) Nr. 1303/2013, ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu, Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un vispārīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 1083/2006, un normatīvajos aktos par kārtību, kādā Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda ieviešanā 2014.–2020. gada plānošanas periodā nodrošināma komunikācijas un vizuālās identitātes prasību ievērošana;
16.2.
ne retāk kā reizi pusgadā savā tīmekļvietnē ievieto aktuālu informāciju par projektu īstenošanu;
16.3.
nodrošina, ka projektā plānotie darbi netiek finansēti vai līdzfinansēti, kā arī nav plānots tos finansēt vai līdzfinansēt no citiem valsts un ārvalstu finanšu atbalsta instrumentiem;
16.4.
nodrošina, ka projekta ietvaros veiktie pētījumi un rezultāti būs publiski pieejami ievērojot Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra  noteikumos Nr.1 “Kārtība, kādā publiska persona pasūta pētījumus” noteikto kārtību;
16.5.
nodrošina sasniegto rezultātu ilgtspēju piecus gadus pēc projekta pabeigšanas.
17.
Sadarbības iestādei ir tiesības vienpusēji atkāpties no noslēgtās vienošanās par projekta īstenošanu jebkurā no šādiem gadījumiem:
17.1.
finansējuma saņēmējs nepilda vienošanos par projekta īstenošanu, tai skaitā netiek ievēroti projektā noteiktie termiņi vai ir iestājušies citi apstākļi, kas negatīvi ietekmē vai var ietekmēt pasākuma rādītāju un rezultātu rādītāju sasniegšanu;   
17.2.
citos gadījumos, kas noteikti vienošanās par projekta īstenošanu nosacījumos.
18.
Pasākuma ietvaros projektu īsteno saskaņā ar vienošanos par projekta īstenošanu, bet ne ilgāk kā līdz 2023. gada 31. decembrim.
19.
Projekta īstenošanas vieta ir Latvijas Republikas teritorija.
Ministru prezidents V. Uzvārds
Ministrs V. Uzvārds