Sabiedrības līdzdalība

Projekta ID/ Uzdevuma numurs
Tiesību akta/ diskusiju dokumenta nosaukums
Kārtība, kādā iegūst un apkopo informāciju par lauksaimniecībā izmantojamās zemes auglības līmeni un tā pārmaiņām, kā arī atzīst augšņu agroķīmiskās izpētes pakalpojumu sniedzējus
Līdzdalības veids
Publiskā apspriešana
Sākotnēji identificētās problēmas apraksts
Valsts augu aizsardzības dienests (turpmāk – dienests) informāciju par lauksaimniecībā izmantojamās zemes auglības līmeni uzkrāj Kultūraugu uzraudzības valsts informācijas sistēmas (turpmāk – KUVIS) augšņu agroķīmiskās izpētes datu bāzē. Iegūtos datus dienests izmanto augsnes auglības un tā izmaiņu novērtējumam valsts plānošanas reģionu un valsts līmenī. Pēc dienesta rīcībā esošās informācijas citi pakalpojumu sniedzēji nodrošina līdzvērtīga apjoma informācijas ieguvi, taču tie var izmantot atšķirīgu paraugu ņemšanas metodiku un līdz ar to iegūtie rezultāti nav salīdzināmi un nav savienojami ar KUVIS augsnes agroķīmiskās izpētes datubāzi, tādējādi nedod iespēju iegūt valstī visaptverošu informāciju par lauksaimniecībā izmantojamās zemes auglības līmeni un tā pārmaiņām.
Mērķa apraksts
Ministru kabineta noteikumu projekts "Informācijas iegūšanas un apkopošanas kārtība par lauksaimniecībā izmantojamās zemes auglības līmeni un tā pārmaiņām, un augšņu agroķīmiskās izpētes pakalpojumu sniedzēju atzīšana" (turpmāk – noteikumu projekts) izstrādāts pamatojoties uz Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma 10.panta otrās daļas 1.punktu. Izstrādes mērķis ir sakārtot normatīvo vidi objektīvai informācijas ieguvei par lauksaimniecībā izmantojamās zemes auglības līmeni un tā pārmaiņām (uzlabošanās vai degradēšanās) valstī, nosakot dienesta funkcijas informācijas ieguves nodrošināšanā un uzturēšanā KUVIS lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēmas augšņu agroķīmiskās izpētes datu bāzē, augšņu agroķīmiskās izpētes datu bāzes saturu, kā arī kārtību, kādā dienests atzīst augšņu agroķīmiskās izpētes pakalpojumu sniedzējus. Noteikumu projekts aizstās pašreizējos Ministru kabineta 2004.gada 5.oktobra noteikumus Nr.833 “Kārtība, kādā iegūstama un apkopojama informācija par lauksaimniecībā izmantojamās zemes auglības līmeni un tā pārmaiņām”. 
Politikas jomas
Dabas resursu, lauksaimnieciskās ražošanas un pārstrādes politika
Teritorija
-
Norises laiks
23.11.2022. - 07.12.2022.
Informācija
Publiskā apspriešana
Fiziskās personas
  • Tiesiskais regulējums ietekmēs lauksaimniecībā izmantojamās zemes īpašniekus un tiesiskos valdītājus.
Skaidrojums un ietekme
Šobrīd Latvijā bez dienesta ir vairāki agroķīmisko pakalpojumu sniedzēji, kas nodrošina paraugu ņemšanu ar atšķirīgu paraugu ņemšanas metodiku un paraugu iesniegšanu analizēšanai laboratorijās, kuras izmanto dažādas augsnes analīžu metodes, kā rezultātā iegūtie dati nav salīdzināmi. Lauksaimniecības zemju lietotāji nepārzina augšņu testēšanas metodes un to specifiku un tāpēc var neatbilstoši interpretēt un lietot iegūtos rezultātus.
Juridiskās personas
  • Agroķīmisko pakalpojumu sniedzēji
Skaidrojums un ietekme
Projekts var ietekmēt agroķīmisko pakalpojumu sniedzēju darbību, jo tiem atsevišķos gadījumos var nākties pārorientēties uz citu paraugu ņemšanas metodiku, kuru tās līdz šim nav lietojušas, kā arī sadarboties ar laboratorijām, kuras paraugu testēšanai izmanto augsnes references laboratorijas ieteiktās metodes, jo, izpildot šajā noteikumu projektā ietvertos nosacījumus, sniegto pakalpojumu varēs uzskatīt par augsnes agroķīmisko izpēti un iegūtos datus ievadīt KUVIS lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēmas augšņu agroķīmiskās izpētes datu bāzē.
Sagatavoja
Gints Krūmiņš (ZM)
Atbildīgā persona
Ilga Līdaka (ZM)
Izsludināšanas datums
23.11.2022. 12:18

Iesniegtie iebildumi / priekšlikumi

Iebilduma / priekšlikuma iesniedzējs
Iebilduma / priekšlikuma būtība
Iesniegts
Piekrītu
Paziņojums par sīkdatņu lietošanu
Lai nodrošinātu TAP portāla pieejamību, tā darbībai tiek izmantotas tikai obligātās tehniskās sīkdatnes. Esmu informēts par sīkdatņu izmantošanu un, turpinot darboties šajā vietnē, piekrītu to izmantošanai. Lasīt vairāk