Atzinums

PAZIŅOJUMS:
LVRTC informē, ka 27. aprīlī plkst. 00.00 (naktī no 26. uz 27. aprīli) uzsāks eParaksta sistēmu migrāciju uz jaunu tehnoloģisko platformu un tā ilgs aptuveni diennakti. Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī būs ierobežota eParaksta rīku darbība, bet pēc darbības atsākšanas visiem eParaksts mobile lietotājiem būs jāizveido jauna eParaksta parole. Tā kā darbu laikā nebūs pieejami eParaksta pakalpojumi, aicinām ieplānot veikt darbības sistēmās un dokumentu parakstīšanu savlaicīgi, jo 27. aprīlī organizācijas sistēmās e-Identitātes apliecināšana un parakstīšana nebūs iespējama. Vairāk informācijas eparaksts.lv portālā.
Projekta ID
22-TA-2430
Atzinuma sniedzējs
Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Atzinums iesniegts
30.10.2023.
Saskaņošanas rezultāts
Nesaskaņots

Iebildumi / Priekšlikumi

Nr.p.k.
Projekta redakcija
Iebildums / Priekšlikums
1.
Anotācija (ex-ante)
1.3. Pašreizējā situācija, problēmas un risinājumi
Iebildums
Nepieciešams norādīt, pēc kādas metodikas un uz kādiem datiem balstoties, tiks aprēķināts nomedījamo putnu limits mežirbei. Šobrīd minētais, ka tas notiks "analoģiski kā citiem vistveidīgajiem", šādu informāciju nesniedz. Atbilstoši kārtībai nr. 18 "Medījamo dzīvnieku populāciju stāvokļa novērtēšanas un pieļaujamā nomedīšanas apjoma noteikšanas metodika" medņu un rubeņu nomedīšanas pieļaujamo apjomu nosaka atbilstoši sugu aizsardzības plāniem. Sugas aizsardzības plāns izstrādāts un VARAM apstiprināts arī mežirbei, taču šajā plānā nav aprakstīta metodika limitu noteikšanai. Saskaņā ar plānu pašreizējos apstākļos mežirbe būtu izslēdzama no medījamo sugu saraksta. Ja anotācijā rakstītais saprotams kā nulles limita noteikšana mežirbei, lūdzam to skaidri norādīt.
Piedāvātā redakcija
-
2.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Garkaklis svītrojams no medījamo sugu saraksta, jo tas ir apdraudēts ne tikai Latvijā (Ķerus u.c. 2021. Latvijas ligzdojošo putnu atlanti 1980-2017), bet arī Eiropā kopumā (https://www.iucnredlist.org/species/22680301/166201297). Ligzdojošā populācija gan ilgtermiņā, gan īstermiņā sarūk visās valstīs, no kurām garkakļi varētu caurceļot Latviju - Somijā, Igaunijā un Krievijā. Eiropā ziemojošo putnu skaita pieaugums visticamāk skaidrojams ar to, ka lielāks putnu īpatsvars neaizceļo pārziemot uz Āfriku (Keller et al. 2020. European Breeding Bird Atlas 2).
 
Piedāvātā redakcija

3.2.11. sējas zosis (Anser fabalis rossicus), baltpieres zosis (Anser albifrons), Kanādas zosis (Branta canadensis), platknābji (Anas clypeata), baltvēderi (Anas penelope) – no 15. septembra līdz 30. novembrim;
3.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Iebilstam pret mērkaziņas (Gallinago gallinago) iekļaušanu medījamo sugu sarakstā. Lai gan Latvijas populācija nav apdraudēta, šīs sugas populācija ir lejupejoša un apdraudēta Eiropā kopumā (https://www.iucnredlist.org/species/22693097/166243239) un tā sarūk arī visās Latvijas kaimiņvalstīs, izņemot Baltkrieviju. Turklāt ir liels risks, ka medībās mērkaziņa tiks sajaukta ar ķikutu  un citām bridējputnu sugām, kuru populāciju stāvoklis ir vēl sliktāks.
Piedāvātā redakcija
Svītrot
4.
Noteikumu konsolidētā versija
Iebildums
Nomedījamo ūdensputnu skaita ierobežojums ir pamatots, bet nav pamata to attiecināt tikai uz publiskajiem ūdeņiem.
Piedāvātā redakcija
10.1 Vienā medību dienā vienam medniekam atļauts nomedīt ne vairāk kā 10 šo noteikumu 3.2.11. un 3.2.12. apakšpunktā minēto sugu ūdensputnu.